× Choroby i niedyspozycje

halux - operować czy nie?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14791 przez anka
halux - operować czy nie? was created by anka
Dorobiłam się haluxu na jednej stopie. Nie boli ale nie wygląda estetycznie. Zaproponowano mi operację jako jedyną możliwość pozbycia się go, ale sama nie wiem. :S Miałyście usuwane operacyjnie haluxy? Jak poszło? Po jakim czasie mogłyście chodzić w normalnych butach i prowadzić samochód?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14801 przez Vicky
Replied by Vicky on topic halux - operować czy nie?
Jeśli jest tylko na jednej stopie i jeszcze może niewielki to ja nie ruszałabym go. Moja sąsiadka miała taka operację i rekonwalescencja trwała dosyć długo i długo po operacji bolało ja. Może więc nie warto. :S

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14814 przez ann_a
Replied by ann_a on topic halux - operować czy nie?
Ja też dorobiłam się małych haluksów od szpilek i wąskich butów. Jak zaczęłam zwracać uwagę na to co nosze na stopach, haluksy nie rosną i nie zamierzam ich operować, bo to zawsze jednak poważna interwencja w organizm.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14826 przez dominika
Replied by dominika on topic halux - operować czy nie?
Jeśli halux nie sprawia ci większego kłopotu to odradzam operację. Lepiej zapobiegać powiększaniu (szerokie buty na niskim obcasie). Moja ciotka miała operację haluksów i rehabilitacja zajęła jej rok! A przez miesiąc po operacji nie mogła chodzić! Sama operacja pod znieczuleniem więc niebolesna, ale ta długa rehabilitacja zniechęcająca, przynajmniej dla mnie.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14839 przez kamilka
Replied by kamilka on topic halux - operować czy nie?
Wstrzymaj się z tą operacją, bo jednak poważna. Skoncentruj sie tylko na powstrzymaniu haluksów od powiększania się, czyli szerokie buty na niskim obcasie.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14863 przez anka
Replied by anka on topic halux - operować czy nie?
Widzę, że generalnie odradzacie. Może macie rację. Ja już jakiś czas temu przeszłam na niższe obcasy i nie noszę ciasnych butów. Haluks nie boli mnie, tylko wygląda nieestetycznie, zwłaszcza w lecie w sandałkach. Ale na razie wstrzymam się z operacją i to chyba na długo, zwłaszcza że rekonwalescencja raczej długa.

• madzia
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 tygodni temu #14892 przez madzia
Replied by madzia on topic halux - operować czy nie?
Jeśli nie bolą cię te haluksy to nie idź na operację.Moja mama miała już tak zaawansowane że cierpiała i zdecydowała się je usunąć. Operacja była w lutym i nadal ma problemy z chodzeniem i nie może zakładać większości butów. Mamy nadzieję, że wszystko sie ułoży, ale chyba drugi raz mama nie zdecydowałaby się na operację.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena