× Choroby i niedyspozycje

Fobie - jak przestać się bać

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14696 przez cybernetyczna
Replied by cybernetyczna on topic Fobie - jak przestać się bać
ale psychiatra dał wam skierowanie do psychologa? bo tu ewidentnie potrzebna jest terapia, ale nie tylko terapia lekami, tylko normalna psychologiczna pomoc... a te tabletki... niech zmieni, skoro jej nie służą, nic na siłę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Mirka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 6 miesiąc temu #14706 przez Mirka
Replied by Mirka on topic Fobie - jak przestać się bać
Nie, nie dał skierowania do psychologa. A jak samej trafić na terapie psychologiczne, ale takie żeby nie było to tylko wyciąganie pieniędzy tylko prawdziwa pomoc?

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14715 przez norcia
Replied by norcia on topic Fobie - jak przestać się bać
"Strach ma działanie paraliżujące i wyzwala ogromny stres, dlatego trzeba dołożyć starań, żeby mimo trudności spróbować go pokonać. W sytuacjach stresogennych, kiedy organizm otrzymuje sygnał o niebezpieczeństwie i na wielkie zdenerwowanie nakładają się reakcje organizmu, takie jak przyspieszony oddech czy suchość w ustach, mózg otrzymuje mniej tlenu. Dlatego najważniejsze jest zachowanie spokoju i opanowanie. Nie można też nakręcać spirali stresu poprzez czarnowidztwo i pesymizm. Na początek pomoże kilka głębokich wdechów, można się też oprzeć o ścianę lub usiąść. To zadziała jak sygnał o ustaniu zagrożenia, zmniejszy ciśnienie i ustabilizuje rytm serca."

Więcej Jak pokonać fobie . Spróbuj znaleźć innego psychiatrę.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14753 przez mroowa
Replied by mroowa on topic Fobie - jak przestać się bać
Fobie to trudna sprawa. Najczęściej zaczynają się w dzieciństwie na skutego np. jakiegoś traumatycznego przeżycia, trzeba więc znaleźć dobrego psychiatrę czy psychoanalityka, który dotrze do tych przeżyć. Na pewno nie skończy się na 2-3 wizytach, wprost przeciwnie, leczenie może trwać latami.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu - 5 lata 7 miesiąc temu #22894 przez Revivale
Replied by Revivale on topic Fobie - jak przestać się bać
Ja sam mialem dokladnie taki sam problem, ale na szczęście to już czas przeszly ;) Skorzystaj z porady psychologa. Pomogl nie tylko mi ale i też kilku moim znajomym :) psychologonline.tv Bardzo profesjonalne podejście, szczegolnie dla osob ktore wstydzą się bezpośredniej wizyty u specjalisty :)

Więcej
3 lata 10 miesiąc temu #34814 przez danuśka24
Replied by danuśka24 on topic Fobie - jak przestać się bać
; Lęk wysokości mam nadal na pewno nie skoczę ze spadochronem i nie polecę samolotem, boję się wjechać windą w wieżowcu na 10 piętro to wchodzę po schodach do koleżanki, bo mam wrażenie że winda spadnie albo się zatnie i robi się mi duszno. Natomiast wjeżdżałam na 5 piętro jak mieszkałam w wieżowcu ale blok 4 letni i windy bardzo nowoczesne oszklone że wszystko widzę na zewnątrz inaczej bym nie wsiadła do starej zabudowanej nawet jak piszę to przechodzą mnie ciarki. Ale jakoś z tym żyje i nie byłam u psychologa, sama wiem czego się boję i tam nie wchodzę.

Więcej
3 lata 1 tydzień temu - 3 lata 1 tydzień temu #39784 przez karolina_61866
Replied by karolina_61866 on topic Fobie - jak przestać się bać
xxx tutaj mają tego rodzaju terapię. Myślę, że na pewno zdołają Ci pomóc. To wszystko jest w Twojej głowie więc na pewno odpowiednia terapia pomoże. Ja leczyłam swoje lęki kilka lat temu

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena