× Choroby i niedyspozycje

zęby mądrości

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14590 przez baszka
zęby mądrości was created by baszka
Byłam dziś u dentysty, który stwierdził, że ząb mądrości krzywo mi wyrósł i trzeba go usunąć, bo niby uciska sąsiedni ząb. :S Nie zauważyłam, żeby coś mi uciskał i mam wątpliwości czy wyrywać w końcu zdrowy ząb. Co o tym sądzicie? Mój dentysta twierdzi, że zęby mądrości są w ogóle niepotrzebne. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14596 przez jagoda
Replied by jagoda on topic zęby mądrości
Dentysta widzi więcej niż ty sama. Jeśli ząb uciska na inny to może go stopniowo wypychać, a poza tym utrudnia mycie zębów. Idź do innego dentysty i zapytaj co o tym sądzi, jeśli opinia będzie taka sama to chyba lepiej wyrwać ten ząb.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14609 przez irkagor
Replied by irkagor on topic zęby mądrości
Ja też słyszałam, że zęby mądrości nie są do nieczego potrzebne, to tylko pozostalość po przodkach. No i faktem jest, że szybko sie psują więc może rzeczywiście nie ma co ich żałować. :S

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14617 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic zęby mądrości
Wiesz, ja wierzę w mądrość matki Natury. Jeśli dała nam zęby mądrości to czemuś muszą służyć. Z wyrostkiem robaczkowym tez tak było, że niby niepotrzebny, relikt po przodkach a potem okazało się, że jednak potrzebny. ;)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14625 przez jagoda
Ja z kolei czytałam, że jak ząb np. krzywo rośnie i coś tam uciska to wpływa negatywnie na zdrowie. Radziłabym więc zostawić decyzję o usunięciu dentyście.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14643 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic zęby mądrości
irkagor napisał:

Ja też słyszałam, że zęby mądrości nie są do nieczego potrzebne, to tylko pozostalość po przodkach. No i faktem jest, że szybko sie psują więc może rzeczywiście nie ma co ich żałować. :S

Jak nie ma próchnicy to nie zepsują się tak szybko. Moja mam ma już ponad 60 lat a zęby mądrości nadal ma i wcale nie psują się. ;)

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #14677 przez jagoda
Jeśli rosną prosto i nic nie uciskają to oczywiście nie ma co ich wyrywać. Wyrwanie zalecane tylko wówczas gdy uciskają na sąsiednie zęby, a czasami już rosnąc wypychają siódemki.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena