× Choroby i niedyspozycje

operacja zaćmy

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34796 przez danuśka24
Replied by danuśka24 on topic operacja zaćmy
Ja też słyszałam o różnych przypadkach pod czas operacji, moja ciocia miła wszystko przebiegło pomyślnie w wieku 75 lat, a druga miała 50 l i potrzebna była reanimacja po zakończonej operacji. Wszystko się może zdarzyć bez względu na wiek. Dużo moich znajomych mamy czy babcie przeszły tą operację udanie, więc jeśli jest taka potrzeba to poddać się takiej operacji o ile stan zdrowia na to pozwala.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34797 przez Tadeusz
Replied by Tadeusz on topic operacja zaćmy

danuśka24 napisał: Ja też słyszałam o różnych przypadkach pod czas operacji, moja ciocia miła wszystko przebiegło pomyślnie w wieku 75 lat, a druga miała 50 l i potrzebna była reanimacja po zakończonej operacji. Wszystko się może zdarzyć bez względu na wiek. Dużo moich znajomych mamy czy babcie przeszły tą operację udanie, więc jeśli jest taka potrzeba to poddać się takiej operacji o ile stan zdrowia na to pozwala.

To mnie zaskoczylas, moja mama miala wlasnie w wieku ok.80 lat, oko po oku w przeciagu 2 miesiecy (prywatnie) i wszystko poszlo super. Reanimacja hmm? Przeciez przy tym nie ma nawet narkozy, tylko miejscowe znieczulenie i kompletnie nic nie czuje chory...

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie drecz siebie myslami.
(Madrosc Strycha)

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34799 przez sylwia
Replied by sylwia on topic operacja zaćmy
No właśnie, moja babcia też miała już blisko 80. jak przechodziła zabieg wymiany soczewki i odbyło się dokładnie tak jak pisze Tadeusz. Ale może ta pani z komplikacjami była np uczulona na środek znieczulający i straciła przytomność. W przeważającej ilości przypadków zabieg usuwania zaćmy w dzisiejszych czasach to bułka z masłem, ale nieszczęścia mogą nawet zdarzyć się po wyjściu na ulicę, więc wszystko możliwe.

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34820 przez blondie
Replied by blondie on topic operacja zaćmy
Wiecie, to nie zawsze jest takie einfach.Różnie może być. Moja ciotka straciła w ten sposób oko. Była już po operacji, niby wszystko ok ale nagle dostała bólu, okazało się, że to wylew do oka i straciła bezpowrotnie wzrok w tym oku. :(

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34821 przez Tadeusz
Hmm, to juz tego nie zapomne co napisalas,a moze i ktos jeszcze to przeczyta i bedzie w strachu. W sumie nie mam nic z zacma wspolnego , ale moi oboje rodzicow mieli wymieniane te soczewki, to kto wie za dziesiat latek?
Choc w sumie to dalej wyglada na buleczke z maselkiem, ale czasem i jakis lekarz moze cos spartaczyc...Moze nie spal cala noc i popil jeszcze poprzedniego dnia?
Jasne, ze i cegowka moze nam zawsze spasc na glowe i w drewnianym kosciele ;)
Einfach powiadasz? Czy to juz tez wprowadzilo sie do polskiego jezyka, czy mieszkasz blisko mnie, moze i na tej samej ulicy? :)

(Madrosc Strycha)

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34825 przez nata
Replied by nata on topic operacja zaćmy
Dobre, cegłówka w drewnianym kościele. :woohoo:

Więcej
4 lata 1 miesiąc temu #34826 przez Tadeusz
A moze ciocia nie trzymala sie wytycznych lekarza, moi rodzice nie mogli nic podnosic przez tydzien...A moze ciocia jednak....Choc nie sadze aby wnosila fortepian na czwarte pietro ;)

(Madrosc Strycha)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena