× Choroby i niedyspozycje

operacja zaćmy

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 dni temu #17563 przez Elżbieta
Replied by Elżbieta on topic operacja zaćmy
Moja babcia miała operację na prawe oko parę miesięcy temu. Skorzystała z NFZ-nie dość, że czekała prawie 2 lata, w dodatku słono za nią zapłaciła :blink: , to jeszcze oko wciąż jest zaczerwienione i widzi jakby miała mgłę przed oczami :angry: . Drugie oko operowała tuż przed świętami ale do tej operacji już się przygotowaliśmy. Dużo czytałyśmy na ten temat i konsultowałyśmy się również z lekarzami z prywatnych klinik i okazało się, że wszystko zależy od wszczepionych soczewek. NFZ nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego i dlatego można otrzymać soczewki gorszej jakości. Sporo można się dowiedzieć ze strony: leczeniezacmy.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
7 lata 4 dni temu #17564 przez Elżbieta
Kseniu naprawdę dobrze by było żebyś najpierw poczytała o tym, skonsultowała się może również z innym lekarzem. Warto mieć szerszy pogląd mimo, że to tylko zabieg.

Więcej
7 lata 4 dni temu #17572 przez ksenia
Replied by ksenia on topic operacja zaćmy
Elżbieta napisał:

Moja babcia miała operację na prawe oko parę miesięcy temu. Skorzystała z NFZ-nie dość, że czekała prawie 2 lata, w dodatku słono za nią zapłaciła :blink: , to jeszcze oko wciąż jest zaczerwienione i widzi jakby miała mgłę przed oczami :angry: . Drugie oko operowała tuż przed świętami ale do tej operacji już się przygotowaliśmy. Dużo czytałyśmy na ten temat i konsultowałyśmy się również z lekarzami z prywatnych klinik i okazało się, że wszystko zależy od wszczepionych soczewek. NFZ nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego i dlatego można otrzymać soczewki gorszej jakości. Sporo można się dowiedzieć ze strony: leczeniezacmy.pl

Nic z tego nie rozumiem. Jesli miała operację finansowaną przez NFZ to dlaczego słono zapłaciła. To chyba nie NFZ decyduje jaką soczewkę wszczepić. Mama miała w końcu zabieg w prywatnej klinice, zabieg finansowany przez NFZ więc nie zapłaciła ani grosza, czekała na niego 2 miesiące. W klinice proponowali lepszą soczewkę, ale za dopłatą i mam anie zgodziła się. Po zabiegu pojechałysmy do domu, następnego dnia na kontrolę i zdjęcie opatrunku i wszystko jest ok. Drugie oko było niedawno operowane w tej samej klinice i też jest ok, mama zachwycona, bo wreszcie widzi wyraźnie wszystko. Ta soczewka, do której miała dopłacić to taka lekko zabarwiona na zółto żeby widziała kolory tak jak widzi je normalny dorosły człowiek. Mama dostała przezroczysta soczewkę jakie miewają niemowlaki i na początku kolory wydawały jej się nienaturalne, tj. bardziej niebieskie, ale teraz soczewka już naturalnie zestarzała sie i widzi normalnie. :)

• Elżbieta
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #17661 przez Elżbieta
Chodziło mi o to że już nie mogła czekać i po prostu zapłaciła za przyspieszenie operacji. Nie chcieli jej operować ponieważ jest już w podeszłym wieku. Powiedziano jej że jest ryzyko że straci w ogóle wzrok nawet po operacji, co jest bzdurą jeśli ma się dobrego lekarza i operacja przebiega poprawnie-dowiedziałam się z tej strony leczymyzacme.pl Te soczewki nie tylko różnią się kolorem ale tez jakością widzenia i nie zawsze lekarz sie pyta jaką soczewkę wszczepić.

• Grażyna
  • Gość
  • Gość
6 lata 11 miesiąc temu #17680 przez Grażyna
Replied by Grażyna on topic operacja zaćmy
Mogę potwierdzić to, co przeczytałaś na leczymyzacme.pl - ojciec w wieku emerytalnym przechodził taki zabieg, jak na swoje lata widzi bardzo dobrze. Profesjonalne wykonanie tego zabiegu zdecydowanie minimalizuje ryzyko.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #17690 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic operacja zaćmy
Elżbieta napisał:

Chodziło mi o to że już nie mogła czekać i po prostu zapłaciła za przyspieszenie operacji. Nie chcieli jej operować ponieważ jest już w podeszłym wieku.

To dlaczego babcia trzymała się tego szpitala? przecież mogła zapisać się do prywatnej lecznicy na zabieg refundowany przez nfz i czekać tyko 2-3 miesiące. ;) Ostatnio słyszałam,że w tego typu lecznicy, chyba w Rzeszowie niedawno operowali kobietę w wieku 102 lat i nie wybrzydzali ani nie straszyli jej. I wszystko poszło pomyślnie.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #17718 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic operacja zaćmy
Operacja zaćmy dziś to rutynowy zabieg nie ma co go demonizować. Wykonuje się ją laserem i jest to prawie seryjna robota.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena