× Choroby i niedyspozycje

operacja zaćmy

Więcej
9 lata 5 dni temu #14506 przez ksenia
operacja zaćmy was created by ksenia
Moja mama ma skierowanie na operację zaćmy. Bardzo boi się szpitala i okulistka zaproponowała jej zabieg w prywatnej klinice (ale na NFZ), gdzie przychodzi się rano i po paru godzinach idzie do domu z zoperowanym okiem. Zetknęłyście się z czymś takim? Nie ma niebezpieczeństwa, że coś się stanie np. w nocy, gdy czlowiek jest sam w domu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 4 dni temu #14513 przez sabina
Replied by sabina on topic O:operacja zaćmy
Operacja zaćmy teraz to nie to samo co kilka lat temu. Teraz taka "ambulatoryjna" wymiana soczewki to standard, bo wykonuje się to laserem. Moja mama miała w ub. roku taką operację i wszystko przebiegło bez komplikacji. Przed zabiegiem robione są wszystkie niezbędne badania i gdyby wskazywały one na potencjalne problemy to odmówiono by zabiegu i skierowano do szpitala. Trzeba tylko przestrzegać zaleceń po zabiegu (unikać wysiłku, schylania się itp.) a wszystko powinno być OK.

Więcej
9 lata 4 dni temu #14523 przez paula321
Replied by paula321 on topic O:operacja zaćmy
Generalnie tak, ale oczywiście trzeba się liczyć z nieprzewidzianymi komplikacjami. Mój teść przy operacji pierwszego oka miał wylew do oka i w efekcie na to oko nie widzi. Drugie oko było już operowane w szpitalu i wszyscy chuchali i dmuchali, zlecali wszelkie możliwe badania itp i operacja się udała.

Więcej
9 lata 2 dni temu #14565 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:operacja zaćmy
Moja sąsiadka miała usuwaną zaćmę w takim właśnie szpitalu jednodniowym i niestety w czasie zabiegu dostała migotania przedsionków i musieli szybko przerwać zabieg, bo bali się, że umrze. :( No i na to oko nie widziała po zabiegu i co najgorsze nikt nie chciał podjąć się dokończenia zabiegu. Dopiero chyba po roku dostała się do szpitala, gdzie w pogotowiu był oddział kardiologiczny i wszystko przebiegło tym razem bez zakłóceń. Sąsiadka jest już po operacji obu oczu i dobrze widzi. :)

Więcej
9 lata 1 dzień temu #14586 przez ksenia
Replied by ksenia on topic O:operacja zaćmy
Czyli odradzasz? Lepiej poczekać na szpital? :S

Więcej
9 lata 9 godzin temu #14597 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:operacja zaćmy
Ja słyszałam o przypadku prawie 100 letniej pani operowanej na zaćmę w takim szpitalu jednodniowym. I na dodatek miała tak zaawansowaną zaćmę, że już nic nie widziała, więc zabieg skomplikowany i nie było problemów. A komplikacje zdarzają się wszędzie, także w szpitalu, bo wszystkiego nie można przewidzieć.

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #14620 przez magda
Replied by magda on topic O:operacja zaćmy
Moja prawie 80-letnia ciotka, chorująca w dodatku na serce, tez miała operację zaćmy w takim szpitalu jednodniowym i nie było żadnych komplikacji.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena