wielkanoc-photoxpress 2612959

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, dobrego nastroju, miłych chwil w gronie najbliższych i odpoczynku od codziennych trosk

życzy redakcja CYBERBABY

× Choroby i niedyspozycje

operacja zaćmy

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14506 przez ksenia
operacja zaćmy was created by ksenia
Moja mama ma skierowanie na operację zaćmy. Bardzo boi się szpitala i okulistka zaproponowała jej zabieg w prywatnej klinice (ale na NFZ), gdzie przychodzi się rano i po paru godzinach idzie do domu z zoperowanym okiem. Zetknęłyście się z czymś takim? Nie ma niebezpieczeństwa, że coś się stanie np. w nocy, gdy czlowiek jest sam w domu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14513 przez sabina
Replied by sabina on topic operacja zaćmy
Operacja zaćmy teraz to nie to samo co kilka lat temu. Teraz taka "ambulatoryjna" wymiana soczewki to standard, bo wykonuje się to laserem. Moja mama miała w ub. roku taką operację i wszystko przebiegło bez komplikacji. Przed zabiegiem robione są wszystkie niezbędne badania i gdyby wskazywały one na potencjalne problemy to odmówiono by zabiegu i skierowano do szpitala. Trzeba tylko przestrzegać zaleceń po zabiegu (unikać wysiłku, schylania się itp.) a wszystko powinno być OK.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14523 przez paula321
Replied by paula321 on topic operacja zaćmy
Generalnie tak, ale oczywiście trzeba się liczyć z nieprzewidzianymi komplikacjami. Mój teść przy operacji pierwszego oka miał wylew do oka i w efekcie na to oko nie widzi. Drugie oko było już operowane w szpitalu i wszyscy chuchali i dmuchali, zlecali wszelkie możliwe badania itp i operacja się udała.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14565 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic operacja zaćmy
Moja sąsiadka miała usuwaną zaćmę w takim właśnie szpitalu jednodniowym i niestety w czasie zabiegu dostała migotania przedsionków i musieli szybko przerwać zabieg, bo bali się, że umrze. :( No i na to oko nie widziała po zabiegu i co najgorsze nikt nie chciał podjąć się dokończenia zabiegu. Dopiero chyba po roku dostała się do szpitala, gdzie w pogotowiu był oddział kardiologiczny i wszystko przebiegło tym razem bez zakłóceń. Sąsiadka jest już po operacji obu oczu i dobrze widzi. :)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14586 przez ksenia
Replied by ksenia on topic operacja zaćmy
Czyli odradzasz? Lepiej poczekać na szpital? :S

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14597 przez jagoda
Replied by jagoda on topic operacja zaćmy
Ja słyszałam o przypadku prawie 100 letniej pani operowanej na zaćmę w takim szpitalu jednodniowym. I na dodatek miała tak zaawansowaną zaćmę, że już nic nie widziała, więc zabieg skomplikowany i nie było problemów. A komplikacje zdarzają się wszędzie, także w szpitalu, bo wszystkiego nie można przewidzieć.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14620 przez magda
Replied by magda on topic operacja zaćmy
Moja prawie 80-letnia ciotka, chorująca w dodatku na serce, tez miała operację zaćmy w takim szpitalu jednodniowym i nie było żadnych komplikacji.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena