× Choroby i niedyspozycje

operacja tarczycy

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14220 przez alina
operacja tarczycy was created by alina
U mojej mamy stwierdzono guzki na tarczycy i z tego powodu była operowana i usunięto jej całą tarczycę. Od operacji minęło już kilka miesięcy a ciągle czuje się bardzo zmęczona, ma skoki nastrojów, raz jest dobrze, potem całkowity dołek albo irytacja i wybuchy złości bez powodu. Mama bierze jakieś leki oczywiście (w tym hormony przepisane przez endokrynologa) ale nie eliminują one huśtawki nastroju i zmęczenia. Miała któraś z Was usuwaną tarczycę? Czy też były takie objawy i czy cofnęły się?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14227 przez jagoda
Replied by jagoda on topic operacja tarczycy
Może ma niewłaściwie dobraną dawke hormonów tarczycy? Moja ciotka jest już kilka lat po wycięciu tarczycy, cały czas bieże leki ale funkcjonuje w miare normalnie.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14241 przez kinga
Replied by kinga on topic operacja tarczycy
Może Twoja mama powinna zmienić endokrynologa? A przynajmniej wypytać dokładnie obecnego dlaczego tak źle się czuje i jakie sa - jego zdaniem - perspektywy na przyszłość. Dużo ludzi przechodzi operację tarczycy i jakoś funkcjonują, dlaczego w przypadku Twojej mamy miałoby być inaczej.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14264 przez matylda
Replied by matylda on topic operacja tarczycy
Moja sąsiadka nie miała wprawdzie operacji tarczycy, ale ma dużą niedoczynność i też ciągle skarżyła się na zmęczenie i zmianę nastroju. Potem poszła do endykronologa, który przepisał je hormony i teraz jest ok. Tyle tylko że musi być stale na tych hormonach. Więc widocznie hormony tarczycy potrzebne są dla dobrego nastroju, ale po operacji trzeba po prostu je brać do końca życia. Może to kwestia dobrania włąściwej dawki? :S Czy mama mówiła lekarzowi o swoich problemach?

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14273 przez alina
Replied by alina on topic operacja tarczycy
Mówiła, ale on na to, że potrzeba czasu na poprawę. Ale mnie się wydaje, że trwa to już trochę za długo i dlatego pytam się Was. :S

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #14287 przez matylda
Replied by matylda on topic operacja tarczycy
Sąsiadka mówiła, że też chwilę trwało zanim dostała właściwą dawkę. Na początk miewała straszną huśtawkę nastrojów, ale teraz jest ok. No ale kilka miesięcy to rzeczywiście już długo. Może mama powinna iść do innego lekarza? :S

• Julia
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 miesiąc temu #14328 przez Julia
Replied by Julia on topic operacja tarczycy
Kilka miesięcy to nie jest długo . Ja miałam wyciętą tarczyce w 2005 i dobranie właściwej dawki hormonów trwało u mnie cały rok . ale teraz jest ok , wszystko się unormowało , więc głowa do góry i trochę cierpliwości , u twojej mamy też wszystko będzie z pewnością dobrze . :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena