× Choroby i niedyspozycje

zapalenie rogówki

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14737 przez Dora
Replied by Dora on topic zapalenie rogówki
Czyli możesz mieć w nocy niedomknięta powiekę i dlatego oko wysycha. Może pomóc mogą wilgotne okłady?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14761 przez annabog
Replied by annabog on topic zapalenie rogówki
Ale jak spać z takim okładem???

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14762 przez kamileczka
Replied by kamileczka on topic zapalenie rogówki
to kiszka,
masakra, trzeba iść do specjalisty możesz mieć wysoką podatność na pyłki, musisz może korzystać z specjalnych kropel, tworzących barierę ochronną

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14772 przez Dora
Replied by Dora on topic zapalenie rogówki
annabog napisał:

Ale jak spać z takim okładem???

Możesz położyć na powieki wilgotny płatek kosmetyczny a potem zwykłą opaskę, taką jaką czasami dają samolotach na nocnych trasach, żeby można było spać przy świetle. Bardzo dobrze zdaje egzamin. A dodatkowo możesz te płatki zwilżyć nie wodą tylko ziołami ocznymi.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14784 przez annabog
Replied by annabog on topic zapalenie rogówki
kamileczka napisał:

to kiszka,
masakra, trzeba iść do specjalisty możesz mieć wysoką podatność na pyłki, musisz może korzystać z specjalnych kropel, tworzących barierę ochronną

Nie mam podatności na pyłki, kiedyś miałam zadrapane oko i stąd nawracające zapalenia rogówki. A u okulisty byłam 2 razy, za każdym razem dostawałam krople z antybiotykiem i krople nawilżające i po 4 dniach zapalenie mijało. A teraz robiłam tylko okłady ze świetlika + rumianku i nawilżałam i minęło po 2 dniach. :laugh:
Teraz chodzi mi o to jak zapobiec nawrotom. Wiem, że nawroty są przy suchym oku, stąd moje zainteresowanie okładami. Jak dostanę odpowiednią opaskę to spróbuję tych okładów, zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest bardzo suche.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14795 przez paulina
Replied by paulina on topic zapalenie rogówki
Dobrze, że chcesz zapobiegać nawrotom, ale jesli już masz zapalenie rogówki to nie lekceważ tego, bo nieleczone może prowadzić do zmętnienia rogówki i w konsekwencji trwałego uszkodzenia wzroku. ;)

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #14817 przez zielona
Replied by zielona on topic zapalenie rogówki
Masz rację Paulino, trzeba uważać, bo oczy mamy jedna. Ale z drugiej strony słyszałam, że w oku tez są różne bakterie, te dobre i złe i jak stosuje się za często krople antybiotykowe to może dojść do zakłócenia równowagi. :( A krople nawilżające też nie są takie niewinne, bo zawierają konserwanty, no i skład jednak nie taki sam jak łez.

zielona jestem...

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena