× Choroby i niedyspozycje

zapalenie rogówki

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14191 przez annabog
zapalenie rogówki was created by annabog
Często przytrafiają mi się zapalenia rogówki, zaczęło się kiedyś od zadrapania oka gałązką drzewa a potem powracało już samo. :( Za każdym razem lecę do okulisty, a dotarcie do niego niezawsze jest proste i dostaję receptę na krople antybiotykowe. Już mi się to znudziło, a w nocy poczułam charakterystyczny ból oka i rano wstałam już z przekrwiona gałką i światłowstrętem. Czyli zapalenie powraca. :( Czy Wy miewacie takie powtarzające się zapalenia rogówki? Jak sobie radzicie, czy zawsze kończą się wizytą u okulisty? Może jakieś kompresy ziołowe pomogłyby? :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14198 przez felicja
Replied by felicja on topic zapalenie rogówki
Jeśli objawy są dokładnie takie same jak poprzednio i pamiętasz jakie krople przepisał ci okulista, to może wyprosisz te krople w aptece zamiast przechodzić przez korowód do okulisty. ;)

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14200 przez atuiza
Replied by atuiza on topic zapalenie rogówki
Albo spróbuj chociaż dostać się do swojego lekarza rodzinnego i powiedz jak sprawa wygląda może będzie mógł Ci przepisać te same krople? Wiem, że na ostrym dyżurze przepisali by Ci krople..Tylko zalezy jakie pewnie :/

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14209 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic zapalenie rogówki
Przy zapaleniu rogowki moze obyc sie bez antybiotykow. Sprobuj robic oklady ze swietlika. Poza tym zadbaj o wlasciwe nawilzenie oka, bo czasami powodem zapalenia jest suche oko. I oczywiscie wychodzac na zewnatrz zakladaj okulary przeciwsloneczne. Ale jesli po 1-2 dniach nie ma poprawy to idz oczywiscie do okulisty.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14217 przez annabog
Replied by annabog on topic zapalenie rogówki
Od wczoraj robię okłady ze świetlika na zmianę z rumiankiem i wygląda, że jest lepiej, a w każdym bądź razie nie jest gorzej. :) Ale ciekawe co piszesz, Rosemary, że przyczyną może być suche oko. Ja mianowicie od dawna mam problemy z suchym okiem, zwłaszcza zimą przy kaloryferach. Okulistka kiedyś mi mówiła, że to że budzę się często w środku nocy z piekącym okiem to jest właśnie z powodu suchego oka, a w nocy dlatego, że w nocy nie mruga się a może być powieka niedomknięta i oko wysycha. Ale teraz było deszczowo na dworze więc wilgotność powietrza powinna być wysoka i oko nie miało prawa wysychać. :S

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14229 przez majka80
Replied by majka80 on topic zapalenie rogówki
Medycyna chinska zna odpowiedz na suche oko. Otoz za oczy odpowiada meridian watroby, wszelkie zaklocenia w przeplywie energii przez ten meridian prowadza do suchego oka i chorob oczu.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #14252 przez annabog
Replied by annabog on topic zapalenie rogówki
Czyli akupresura? Tylko skąd mam wiedzieć jakie punkty uciskać?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena