× Choroby i niedyspozycje

a co radzicie na zawroty głowy

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25051 przez jasmin
Replied by jasmin on topic a co radzicie na zawroty głowy

anka napisał: To może ja powinnam iśc do neurologa, bo miałam takie zwykłe zdjęcie kręgów szyjnych i nic nie wykazało, a zawroty głowy pozycyjne czasami miewam.

Nie wiem czy jest różnica między skierowaniem od rodzinnego lekarza a tym od neurologa.
Ja miałam od neurologa i dostałam dokładny opis wraz z płytą.
Niedługo będę miała rezonans głowy i bedzie wiadomo skąd te zawroty i bóle.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25058 przez anka
Replied by anka on topic a co radzicie na zawroty głowy
Czyli poza zawrotami, masz i bóle głowy? Ja nie mam, miewam tylko pozycyjne zawroty czasami. A prześwietlenie u ciebie to było tylko jedno zdjęcie na stojąco czy kilka zdjęć pod różnymi kątami?

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25064 przez jasmin

anka napisał: Czyli poza zawrotami, masz i bóle głowy? Ja nie mam, miewam tylko pozycyjne zawroty czasami. A prześwietlenie u ciebie to było tylko jedno zdjęcie na stojąco czy kilka zdjęć pod różnymi kątami?

Miałam robione jedno zdjęcie na stojąco, wyszła odprostowana lordoza szyjna ( a powinna być krzywizna ) i zniszczone kilka kręgów szyjnych.
Właśnie ta lordoza powoduje bóle głowy i zawroty.
Moja pani neurolog nie jest zbyt rozmowna tak więc gdy otrzymałam wynik to sama o tym poczytałam w internecie.
Ona dała mi skierowanie na rezonans głowy no i po prawie roku czekania :ohmy: już niedługo będę miała robione to badanie.

" Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada a nikt nie wie, że mu brakuje."
> Benjamin Franklin

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25069 przez nata
Replied by nata on topic a co radzicie na zawroty głowy
A nie miewasz drętwienia ręki czy nerwobóli? Bo takie zmiany w kregach szyjnych tak moga się objawiać, siostra mojej babci tak właśnie ma.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25080 przez jasmin

nata napisał: A nie miewasz drętwienia ręki czy nerwobóli? Bo takie zmiany w kregach szyjnych tak moga się objawiać, siostra mojej babci tak właśnie ma.

Zgadza się, jest drętwienie ręki, nie ma jeszcze nerwobóli ale pewnie będa z czasem.
To paskudztwo bardzo życie utrudnia ale trzeba się z tym pogodzić.

> Benjamin Franklin

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25086 przez anka
Replied by anka on topic a co radzicie na zawroty głowy
A na te kręgi coś ci przepisali? Może chociaż jakąś gimnastykę? U mnie prześwietlenie nic nie wykazało ale i tak robię delikatną gimnastykę i ciągle masuję kark.

Więcej
5 lata 7 miesiąc temu #25110 przez margot
Replied by margot on topic a co radzicie na zawroty głowy
Z kręgami szyjnymi trzeba uważać, bo moga dawać wiele różnych schorzeń. Spotkałam się z przypadkiem gdy facet używał okularów dwuogniskowych i w związku z tym odginał głowę pracując przy komputerze i pojawiły się problemy neurologiczne jak w uszkodzeniu kręgosłupa na skutek wypadku samochodowego. :( Ale to raczej nie wyprostowanie krzywizny tylko większe skrzywienie.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena