× Choroby i niedyspozycje

a co radzicie na zawroty głowy

• Dzidka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #5062 przez Dzidka
Replied by Dzidka on topic a co radzicie na zawroty głowy
meg napisał:

Przyczyn zawrotów głowy może być wiele, nie tylko miażdżyca bo i np. wada zastawki, osłabienie mięśnia sercowego, zbyt niskie ciśnienie a nawet polipy w nosie. Jako że nic się nie dzieje bez przyczyny powinnaś poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowania na badania i dopiero po wyjaśnieniu przyczyny, leczyć chorobę a nie jej objawy.

Teoretycznie tak powinno byc, ze lekarz pierwszego kontaktu daje skierowania na badania i potem w zaleznosci od wynikow, skierowanie do specjalisty. Ale praktyka jest taka, ze przepisuje kropelki na poprawe krazenia mozgowego albo daje skierowanie do laryngologa, a ten rozklada rece. Po przeczytaniu postow tu zawartych, zastanawiam sie czy u mnie zawroty nie maja zwiazku z osteoporoza. Nie biore wapnia na osteoporoze, bo po menopauzie to podobno nie ma znaczenia, ale moze zaczne brac ze wzgledu na zawroty glowy.:unsure:
Reniu, czy Twojej babci pomogl wapn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #5069 przez renia77
Replied by renia77 on topic a co radzicie na zawroty głowy
Wiesz, babcia ma teraz znacznie mniejsze zawroty i sa dni gdy w ogóle ich nie ma, ale tak naprawdę nie wiem co pomogło. Wapń bierze od kilku miesięcy, trochę ćwiczymy, zwłaszcza kręgi szyjne no i ogólnie teraz babcia lepiej się odżywia, bo więcej jest świeżych warzyw i owoców. Poza tym u niej zawsze gorzej było, gdy dni krótsze, wydaje mi się, że światło a raczej jego brak też ma u niej związek z zawrotami. No ale może to właśnie wapń pomógł ... kto wie ... Spróbuj brać wapno, nie zaszkodzi na pewno.

• elunia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 2 miesiąc temu #5089 przez elunia
Replied by elunia on topic a co radzicie na zawroty głowy
Od mniej wiecej 4 miesiecy biore wapno w tabletkach i dopiero teraz dotarlo do mnie, ze co najmniej od 3 miesiecy nie mam zawrotow glowy .... hmm .... czyzby wapn pomogl? Jesli tak, to dzieki Wam, dziekuje wiec za rady.:)

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu #5110 przez renia77
To pocieszające, może więc u mojej babci pomaga właśnie wapno.:unsure: W takiej sytuacji może brać go więcej?

• ewula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 8 miesiąc temu #7357 przez ewula
Replied by ewula on topic a co radzicie na zawroty głowy
Przyczyną zawrotów może być po prostu anemia. U mnie tak było. Po wyleczeniu anemii zawroty samoistnie ustąpiły.:)

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #7365 przez magda
Replied by magda on topic a co radzicie na zawroty głowy
Oczywiście, że anemia może być powodem zawrotów, ale wtedy jest tez osłabienie. W każdym bądź razie to nie mój przypadek, morfologię mam bardzo dobrą a zawroty przychodzą i odchodzą falami.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #9734 przez renia77
Słuchajcie dziewczyny, słuchajcie. Wapno ma związek z zawrotami głowy. Moja babcia brała je ponad rok i nie miała w tym czasie zawrotów. A niedawno odstawiła, bo dowiedziałam się, że suplementy wapnia w starszym wieku zwiększają ryzyko zawału i ... zawroty zaczynają powracać. To są pozycyjne zawroty pojawiające się przy zmianie pozycji głowy, na razie jeszcze nie dramatyczne, ale zaczyna się. Teraz nie wiem już co babci radzić.:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena