× Choroby i niedyspozycje

a co radzicie na zawroty głowy

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #2244 przez jagoda
Replied by jagoda on topic a co radzicie na zawroty głowy
Kiedyś czytałam, że dzioby czy też inne schorzenia kręgów szyjnych mogą powodować zawroty głowy. A w ogóle to kręgi szyjne odpowiadają ponoć i za bóle głowy, problemy z oczami i uszami, bezsennością. Warto więc zainteresować się kręgosłupem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• irena
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #3041 przez irena
Replied by irena on topic a co radzicie na zawroty głowy
U mnie przyczyną zawrotów są chyba jednak kręgi szyjne chociaż robiłam prześwietlenie i nic nie wykazało. Zauważyłam, że mam większe zawroty jak długo siedzę przy komputerze w jednej pozycji z głową lekko pochyloną do przodu. Jak zaczęłam robić częstsze przerwy i w ich trakcie poruszać głową w róznych kierunkach to zawroty mineły i na razie od miesiąca nie pojawiły się :)

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3051 przez jagoda
I tak trzymaj, gimnastyka kręgów wyjdzie ci na zdrowie w ogóle, nie tylko na same zawroty głowy.:)

• majka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 5 miesiąc temu #3063 przez majka
Replied by majka on topic a co radzicie na zawroty głowy
Moja mama od dłuższego czasu cierpi na zawroty głowy, na zmianę raz silniejsze, raz słabsze. Lekarka zaleciła jej właśnie ćwiczenia szyi i one rzeczywiście pomagają.:) Mama nie miała robionych prześwietleń ani innych badań. Tak więc radzę wam najpierw poćwiczyć i dopiero jesli nie będzie poprawy to szukać innej przyczyny.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #3432 przez barb
Replied by barb on topic a co radzicie na zawroty głowy
A co sądzicie o zawrotach głowy powiązanych z osteoporozą ? Czy to może być Wasz przypadek?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3446 przez renia77
Replied by renia77 on topic a co radzicie na zawroty głowy
moja babcia na pewno ma osteoporozę i to zaawansowaną. Czyżby dlatego cierpiała na zawroty głowy? Ale jeśli problem jest w metabolizmie wapnia to może powinna go więcej zażywać?

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3450 przez jagoda
Jestem pewna, że osteoporoza może mieć wpływ na zawroty głowy ale nie jestem pewna czy zażywanie extra wapnia na zawroty pomoże. To chyba chodzi o same kręgi zmienione na wskutek osteoporozy. Chyba ...

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena