× Choroby i niedyspozycje

a co radzicie na zawroty głowy

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1784 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic a co radzicie na zawroty głowy
Ja kiedyś też miewałam zawroty głowy jak mało jadłam. Nie z powodu odchudzania ale braku czasu. Byłam bardzo zapracowana i po prostu zapominałam o jedzeniu, bywało, że o 15 przypominałam sobie, że jeszcze nie jadłam śniadania. Jak zaczęłam się pilnować (nawet nastawiałam budzik na godziny jedzenia) to mi przeszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1794 przez Ena
Replied by Ena on topic a co radzicie na zawroty głowy
Tak , robilam wczesniej pomiary cukru, a teraz pilnuje tego , zeby mniej wiecej co dwie, trzy godziny cos zjesc. Nie chodzi o to zeby sie najadac do syta , ale zeby cos malego przekasic. Jem normalnie trzy posilki a miedzy nimi , zjadam jakies owoce, jogurty, czasem pare plasterkow sera czy crepesy. Nie objadam sie slodyczami , raczej staram sie ich unikac , ale jedynie czego sobie nie odmawiam to cukier do herbaty.
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #2103 przez renia77
Replied by renia77 on topic a co radzicie na zawroty głowy
A zetknęłyście się z powiązaniem zawrotów głowy z butami? Moja babcia musi chodzić tylko w butach z dobrze wyprofilowana podeszwą, bo w innych ma takie zawroty, że zatacza się jak pijana. Zastanawiam się co jest przyczyną a co skutkiem. Czy całkiem płaska podeszwa (jak w niektórych klapkach) przyczynia się do zawrotów, czy też ma zawroty i płaska podeszwa nie trzyma dobrze stóp i dlatego babcia zatacza się?

Więcej
10 lata 7 miesiąc temu - 5 lata 8 miesiąc temu #2113 przez meg
Replied by meg on topic a co radzicie na zawroty głowy
Hmm ... to ciekawe. Myślę jednak, że Twoja babcia cierpi na zaburzenia równowagi i takie niewyprofilowane buty źle trzymają stopę i gorzej w nich utrzymać równowagę. Ale może się mylę, ciekawa jestem czy ktoś jeszcze zetknął się z takim przypadkiem.

• Fiona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #2118 przez Fiona
Replied by Fiona on topic a co radzicie na zawroty głowy
Moja mama też cierpi ns zaburzenia równowagi, szczególnie jak jest ciemno. Lekarze mówią, że to dlatego, że źle widzi (jaskra) i gorzej słyszy. Ale też ma ten problem, że jak chodzi na całkiem płaskiej podeszwie to jest znacznie gorzej.

• Karla
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #2164 przez Karla
Replied by Karla on topic a co radzicie na zawroty głowy
A czy jesteście pewne, że chodzi o podeszwę, która jest całkiem płaska czy też o miękką podeszwę? Ja też miewam problemy z zachowaniem równowagi i u mnie jest to chyba na tle miażdżycy naczyń ale zauważyłam, że po prostu zataczam się albo nawet przewracam jak próbuję chodzić w butach na miękkiej podeszwie (często domowe kapcie takie miewają). To samo dzieje się jeśli usiądę na łóżku z miękkim materacem i podciągnę nogi, tak że stopy nie opierają się o podłogę. :S Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi dlaczego tak się dzieje.

• Fiona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 7 miesiąc temu #2238 przez Fiona
Replied by Fiona on topic a co radzicie na zawroty głowy
Chyba masz rację, bo chodzi o klapki na płaskim obcasie ale też z miękką podeszwą. I pewnie przyczyna leży w tej miękkiej podeszwie (może mniej stabilna?).

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena