× Choroby i niedyspozycje

a co radzicie na zawroty głowy

• irena
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #1411 przez irena
a co radzicie na zawroty głowy was created by irena
Mam okresowe zawroty głowy. Przyczyna nie jest znana. Nawet nie były robione żadne badania, pani doktor pierwszego kontaktu przepisała tylko jakieś kropelki, które oczywiście nic nie pomogły. Po kilku tygodniach zawroty mijają, żeby po jakimś czasie znowu wrócić na kilka tygodni. I tak od kilku lat. Miałyście też coś takiego? Macie na to jakieś rady?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #1414 przez anka
Replied by anka on topic a co radzicie na zawroty głowy
A nie zaobserwowałaś w jakich okolicznościach ci się to powtarza? Ja także miewam takie nawracające okresy zawrotów, ale u mnie to jest jakiś produkt uboczny przeziębień, bo zawsze mam je po przeziębieniu, zwłaszcza jak mam duży katar i ucho jest niewyraźne. Myślę, że może po stanie zapalnym zatkany zostaje jakiś kanał np. w uchu a potem to mija i zawroty też mijają. Ale oczywiście pewności nie mam.
The following user(s) said Thank You: dixiebors

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #1418 przez jagna
Replied by jagna on topic a co radzicie na zawroty głowy
a u laryngologa byłaś?

Jagna

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #1421 przez karolina
Replied by karolina on topic a co radzicie na zawroty głowy
Czytałam o kuracji octem jabłkowym i miodem, ale nie wiem jak działa i czy na każdy rodzaj zawrotów.
Rozpuszcza się po 2 łyżeczki octu i miodu w szklance ciepłej wody i powoli wypija. Może wypraktykujesz i powiadomisz nas czy coś pomogło.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 1 tydzień temu #1483 przez kinga
Replied by kinga on topic a co radzicie na zawroty głowy
To może być na tle miażdżycy. Moja matka tak ma, bierze tabletki z miłorzębu i kropelki z głogu i jemioły. Mówi, że jej to pomaga.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #1497 przez meg
Replied by meg on topic a co radzicie na zawroty głowy
Przyczyn zawrotów głowy może być wiele, nie tylko miażdżyca bo i np. wada zastawki, osłabienie mięśnia sercowego, zbyt niskie ciśnienie a nawet polipy w nosie. Jako że nic się nie dzieje bez przyczyny powinnaś poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowania na badania i dopiero po wyjaśnieniu przyczyny, leczyć chorobę a nie jej objawy.

• irena
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 10 miesiąc temu #1550 przez irena
Replied by irena on topic a co radzicie na zawroty głowy
Lekarka pierwszego kontaktu jakoś nie kwapi się dać mi skierowania na badania. Mówi, że wiele osób cierpi na zawroty i że najczęściej jest to na tle miażdżycowym, chociaż nie zawsze, bo u wielu osób, mimo wykonania wszelkich badań, za bardzo nie wiadomo jaka jest przyczyna. Czyli wiem, że nic nie wiem.
Może spróbuję kuracji octem jabłkowym. Słyszałam, że pomaga na wiele schorzeń więc może i mnie pomoże.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena