× Choroby i niedyspozycje

artroza

• Mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 9 miesiąc temu #14366 przez Mariola
Replied by Mariola on topic O:artroza
Mnie też nie spieszno do operacji i boję się jej,ale jak nie będzie innego wyjścia, to co robić? Glukozamina i chondroidyna są chyba na inne dolegliwości stawowe. Mnie w każdym bądź razie nie pomogły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #14389 przez margot
Replied by margot on topic O:artroza
Wydaje mi się, że artroza może mieć związek ze stresem. Moja mama przez kilka lat leczyła się na nią a przeszło jej jak zmieniła pracę. W starej strasznie się stresowała, a nowa to bajka. I mineło jak ręką odjął, nie bierze żadnych leków i nic jej nie dokucza. :)

• myszata
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #15700 przez myszata
Replied by myszata on topic O:artroza
Ja miałam całymi latami bóle palców i lekarz powiedział, że to artroza, ale jak odstawiłam produkty mleczne to samo mi przeszło i od 2 lat nie mam wogóle bólów. Nie słyszałam żeby artroza związana była ze stresem, ale wiadomo że stres to paskudstwo i szkodzi zdrowiu więc może i tak być. Ja radzę spróbować odstawić nabiał i to nie tylko mleko ale i sery i jogurty i zobaczyć co będzie. Powodzenia. :)

• Mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #15731 przez Mariola
Replied by Mariola on topic O:artroza
Mleka prawie nie pijam ale ser i owszem, jem sporo, jogurty też. Nie zauważyłam, żeby akurat po tych produktach było gorzej, ale rzeczywiście spróbuję odstawić je na jakiś czas, a nuż pomoże.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #16648 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:artroza
Czytałam niedawno o kinezyterapii czyli leczeniu ruchem jako skutecznej i bezpiecznej metodzie zwalczania wszelkiego rodzaju bólów stawowych. Może warto rozejrzeć się za gabinetem kinezyterapeuty?

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #16680 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic O:artroza
Kamilka, a ta kinezyterapia jest refundowana?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena