× Choroby i niedyspozycje

artroza

• Mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 8 miesiąc temu #13995 przez Mariola
artroza was created by Mariola
Od kilku miesięcy cierpię na okropne bóle prawego kolana. Obeszłam już wielu lekarzy, zrobiłam mnóstwo badań i ostateczna diagnoza brzmi: artroza. Podobno bez operacji nie obędzie się. :( Boję się operacji, ale bóle coraz nieznośniejsze. Mam w związku z tym pytanie czy komuś udało się zwalczyć artrozę bez operacji? Wdzięczna będę za każdą sugestię. Dziękuję. Mariola

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14003 przez meg
Replied by meg on topic artroza
A jesteś pewna, że to artroza? Moja siostra też miała diagnozę: artroza, a potem okazało się, że to nie to.

• Mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 8 miesiąc temu #14010 przez Mariola
Replied by Mariola on topic artroza
Taka diagnoza w końcu padła, muszę wierzyć, bo nie mam przecież wyjścia.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14020 przez meg
Replied by meg on topic artroza
Rzeczywiście trudno dyskutować z diagnozą lekarską, ale te bywają mylne. Ja na Twoim miejscu szukałabym potwierdzenia diagnozy u innego lekarza.

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14035 przez karolina
Replied by karolina on topic artroza
Decyzja o operacji chyba zbyt pospieszna. Jest kilka innych sposobów leczenia artrozy, poza środkami farmakologicznymi (przeciwwskazani!) popularne jest wstrzykiwanie do stawi kwasu hialuronowego. Nie sugerował Ci tego lekarz?

• Mariola
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 8 miesiąc temu #14039 przez Mariola
Replied by Mariola on topic artroza
Już przeszłam okresy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i teraz zaczęłam brać steroidowe, ale wiadomo, mogą zniszczyć wątrobę więc długo nie można ich brać. O kwasie hialorunowym nic mi lekarz nie mówił, tylko o tym, że pewnie skończy się operacja. Ale zapytam go o ten kwas. A czy to jest bezpieczne?

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #14058 przez kamilka
Replied by kamilka on topic artroza
Ja słyszałam, że a takie stawowe problemy może pomóc akupunktura. Może warto spróbować, na pewno to bezpieczniejsze niż leki z apteki, zarówno steroidowe jak i niesteroidowe.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena