× Choroby i niedyspozycje

polipy w nosie - jak się ich pozbyć definitywnie

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13538 przez maja_78
Od kilku lat miewam katar, podobno uczuleniowy. No i doszly polipy w nosie, a wlasciwie w zatokach. Mialam je już usuwane 2 razy ale niestety odrastaja. :( Podobno polipy w zatokach sitowych tak maja. Slyszalyscie, zeby ktos pozbyl sie tego rodzaju polipow definitywnie? W jaki sposob? Leki, ktore przepisuje mi laryngolog maja tyle dzialan ubocznych, ze nie chcę ich brac. Zauwazylam, ze czasami po operacji dluzej mam spokoj a czasami odrastaja bardzo szybko i nie wiem dlaczego. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13550 przez zuzaa
No to chyba trzeba najpierw zabrać się za alergię, żeby wyeliminowac przyczyne, nie sądzisz?

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13564 przez maja_78
Tylko, ze ja nie jestem pewna czy to alergia. Laryngolog podejrzewa alergie, ale pewnosci nie ma. Nie jestem na pewno uczulona na pylki czy roztocze i zaczelo sie wszystko od przeziebienia a wlasciwie przeziebienia kataru (przmoczylam nogi jak mialam katar i dosyc dlugo trwalo zanim moglam zmienic buty i skarpety :( ), a laryngolog mowi, ze mozna byc uczulonym na wszystko nawet na wirusy. ;) No i nie wiem w koncu jaka jest przyczyna. Katar nawet specjalnie mi nie dokucza dopoki polipy nie zaczna rosnac i utrudniac oddychania. Wtedy to juz masakra i strasznie sie mecze.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13573 przez kamilka
Poszukaj dobrego laryngologa. Moja znajoma miała też problemy z odrastającymi polipami i w końcu zrobili jej jakąś operacje, po której definitywnie pozbyła się polipów. Uczulenie dalej ma jednak i nadal nie wiadomo na co. ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13579 przez Rosemary
A może spróbować homeopatii? Jak trafisz na dobrego homeopatę to może wyleczyć i z alergii i polipów.

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13590 przez maja_78
Ba, dobrze powiedziec, gorzej trafic. ;)

Więcej
7 lata 9 miesiąc temu #13603 przez Wega
Myślę, że powinnaś jednak poszukać dobrego laryngologa. A jak już polipy utrudniają ci oddychanie to radze wdychać olejki eteryczne, najlepiej eukaliptusowy, ale tymiankowy czy miętowy też ułatwią oddychanie. Pomóc może również wdychanie zapachu czosnku i cebuli, no ale to niezbyt przyjemne.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena