× Choroby i niedyspozycje

uczulenie na słońce?

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #131 przez anulka
uczulenie na słońce? was created by anulka
Hey, w sobotę trochę opalałam się i wyskoczyły mi czerwone plamy na szyi. Myślałam, że dostałam uczulenia na truskawki ale w niedzielę - znowu po słońcu, ale bez truskawek - plamy zrobiły się tragiczne. Wyglądam jak indor i w dodatku swedzi mnie to straszliwie. Czy to moze być uczulenie na słońce? Nigdy po słońcu nie miałam czegoś takiego, skąd teraz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #135 przez malutka
Replied by malutka on topic uczulenie na słońce?
Niestety uczulenie tak ma. Nie ma go i nagle nie wiadomo skąd i dlaczego pojawia się. Pozostaje ci unikanie słońca albo baaardzo silne filtry.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #139 przez Ana01
Replied by Ana01 on topic uczulenie na słońce?
Podobno na uczulenie pomaga wapno musujące. Może tego spróbuj:)
Ja nienawidzę upałów, mam poza tym kruche naczynka, a jak muszę wyjść na słońce smaruję się blokerem 60. Podobno są nawet 100, ale jeszcze nie spotkałam.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #143 przez ewak
Replied by ewak on topic uczulenie na słońce?
Sama kiedyś miałam takie uczulenie. Całe lato musiałam chować się w cieniu i pić wapno musujące przepisane przez lekarza. Aż wyczytałam gdzieś, że tą wysypkę wywołuje rzeczywiście słońce ale dzieje się tak tylko jeśli mamy kontakt z węglowodorami aromatycznymi (silnie kancerogenne substancje zawarte w niektórych środkach konserwujących do drewna, w smole itp). I rzeczywiście skojarzyłam to z ksylamitem (kiedyś popularny środek do konserwacji drewna, chyba już wycofany), którym zakonserwowaliśmy płot na działce. Po usunięciu go (co za robota!) uczulenie zniknęło. Zastanów się więc czy nie masz w okolicy takiej trucizny. Nie chodzi już o samo uczulenie, ale o to, że węglowodory aromatyczne są silnie rakotwórcze.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #289 przez karolina
Replied by karolina on topic uczulenie na słońce?
A nie zastosowałaś czasami nowego kremu do opalania? Czasami taką reakcję alergiczną wywołują perfumy i emulgatory zawarte właśnie w kremach do opalania. Zmień krem i zobacz czy wysypka będzie powracać.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena