× Choroby i niedyspozycje

chroniczne zmęczenie

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #12947 przez jagoda
Replied by jagoda on topic chroniczne zmęczenie
Ja nie demonizowałabym roli witamin tylko poszukała innej przyczyny. Piszesz, że wyniki masz dobre, ale co za badania robiłaś? Byłaś u psychiatry? Czesto chroniczne zmęczenie to pierwszy objaw depresji, więc raczej nie lekceważ tego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #12966 przez jagula
Replied by jagula on topic chroniczne zmęczenie
Robiłam tylko badanie krwi, ale pełne i pani doktór nie dopatrzyła się w wyniku niczego niepokojącego, do czego można się przyczepić. U psychiatry nie byłam i raczej nie muszę do niego iść, bo pewna jestem, że to nie depresja. Może za dużo ostatnio pracuję? Niskie ciśnienie też nie pomaga. :S I może to ono jest winowajcą, bo rano zanim nie wypiję 3 kaw to jestem naprawde nie do życia. A jeśli jeszcze ciśnienie atmosferyczne spada to już dno całkowite. :( :(

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #12977 przez mroowa
Replied by mroowa on topic chroniczne zmęczenie
a może za mało pijesz? albo pijesz tylko odwadniające kawy i herbaty? wtedy i zmęczenie i niskie ciśnienie. ;)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #12990 przez jagula
Herbata odwadniająca??? Trochę jej piję chociaż więcej kawy. I na wodę nie ma już miejsca, zresztą nigdy nie lubiłam samej wody. :( A herbaty owocowe i ziołowe mogą być?

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #13010 przez karolina
Replied by karolina on topic chroniczne zmęczenie
Herbaty owocowe mogą być, tak samo jak soki czy zupy. Ale oczywiście najlepsza jest czysta woda, przynajmniej kilka szklanek w ciągu dnia. Herbata jest moczopędna więc odwadnia, ale oczywiście zależy to jeszcze od tego czy pijesz ją mocna czy słabą. Ja, jeśli już, to piję bardzo mocną i świeżo parzoną (do 3 minut) i taka niestety odwadnia. Ale mam ciotkę, która pija słomkową herbatę i kiedyś zachęcała mnie do wypicia u niej herbaty słowami: "napij się, jest świeża, dopiero wczoraj parzona". :laugh:

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #13019 przez ulka
Replied by ulka on topic chroniczne zmęczenie
Ja też kiedyś piłam tylko kawę i herbatę, a woda wogóle mi nie szła. Ale zaczęłam od chłodnej przegotowanej wody z dodatkiem miodu i cytryny, potem zmniejszałam ilość miodu no i w końcu została sama woda mineralna. Jeśli pijasz herbaty owocowe to pij dalej, a możesz też przestawić się na samą wodę pijąc najpierw wodę z dodatkiem soku, potem coraz mniej soku, aż zostaniesz z samą wodą. ja terz nie mogę sobie wyobrazić jak jeszcze 2 lata temu mogłam wogóle nie pić wody. ;)

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #13025 przez jagula
Woda z sokiem odpada, nigdy tego ni lubiłam. Ale zaczynam ograniczać herbate i parzę teraz z 3/4 łyżeczki a nie czubatej jak do tej pory. No i zmuszam się do wody, jeśli stoi na widoku to da się podpijać małymi łykami. No i już czuję się lepiej ale to pewnie nie od wody. :laugh: Może to po prostu było wiosenne zmęczenie.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena