× Choroby i niedyspozycje

egzema

• peninsula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
10 lata 11 miesiąc temu #13164 przez peninsula
Replied by peninsula on topic O:egzema
Kupując aloes w kwiaciarni kupujesz kota w worku, bo nie wiedzą jak stara jest roślina. :( A przynajmniej tak było, gdy ja kupowałam. Roślina ma ca 17 cm wysokości, więc dedukuję że rok już ma, może ok. 2 lat ale nie więcej. Na razie smaruję wit E i jest zdecydowanie poprawa, może spróbuję rozgniecioną truskawką na zmianę, ale jakoś nie mam do niej przekonania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #13165 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic O:egzema
Wyczytałam coś takiego :
Olej lniany może pomóc również osobom cierpiącym z powodu różnego rodzaju zapaleń skóry. Jest często stosowany jako suplement w przypadku osób mających problemy z trądzikiem czy egzemą. Pomaga w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Olej lniany powoduje, że skóra robi się gładka; odżywia skórę oraz pomaga w jej regeneracji. Jest wskazany również w przypadku wypadania włosów.

Więcej
10 lata 11 miesiąc temu #13175 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:egzema
A to ciekawe. A nie wiesz czy na egzemę trzeba używać go wewnętrznie czy trzeba smarować chore miejsce? W ogóle olej lniany to dobra rzecz na wiele dolegliwości. Tylko że powinien być świeży, a z tym różnie bywa.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #13345 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic O:egzema
W dobrych sklepach ze zdrową żywnością bywa w miarę świeży i trzymany w chłodzie.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #13556 przez Dora
Replied by Dora on topic O:egzema
Ja słyszałam, że olej arganowy jest bardzo skuteczny przy wszelkiego rodzaju egzemach. Trudno go dostać, ale może warto poszukać w necie.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #13572 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic O:egzema
Nie aż tak trudno, ma go w swojej ofercie wiele sklepów internetowych. Tylko zastanawiam się czy nie jest przereklamowany, bo w opisie na jednej stronie czytam, ze leczy praktycznie wszystko. B) A wiecie jak to jest z czymś co służy niby do wszystkiego...

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #13595 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic O:egzema
A słyszałyście, że egzemę można mieć też na tle psychicznym tj. np. ze stresu? Ja kiedyś miałam trudny okres w swoim życiu i wtedy miałam takie wypryski typu egzema między palcami. :S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena