× Choroby i niedyspozycje

egzema

• peninsula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 dni temu #13164 przez peninsula
Replied by peninsula on topic egzema
Kupując aloes w kwiaciarni kupujesz kota w worku, bo nie wiedzą jak stara jest roślina. :( A przynajmniej tak było, gdy ja kupowałam. Roślina ma ca 17 cm wysokości, więc dedukuję że rok już ma, może ok. 2 lat ale nie więcej. Na razie smaruję wit E i jest zdecydowanie poprawa, może spróbuję rozgniecioną truskawką na zmianę, ale jakoś nie mam do niej przekonania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 dni temu #13165 przez czarodziejka
Replied by czarodziejka on topic egzema
Wyczytałam coś takiego :
Olej lniany może pomóc również osobom cierpiącym z powodu różnego rodzaju zapaleń skóry. Jest często stosowany jako suplement w przypadku osób mających problemy z trądzikiem czy egzemą. Pomaga w łagodzeniu oparzeń słonecznych. Olej lniany powoduje, że skóra robi się gładka; odżywia skórę oraz pomaga w jej regeneracji. Jest wskazany również w przypadku wypadania włosów.

Więcej
8 lata 3 dni temu #13175 przez kamilka
Replied by kamilka on topic egzema
A to ciekawe. A nie wiesz czy na egzemę trzeba używać go wewnętrznie czy trzeba smarować chore miejsce? W ogóle olej lniany to dobra rzecz na wiele dolegliwości. Tylko że powinien być świeży, a z tym różnie bywa.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #13345 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic egzema
W dobrych sklepach ze zdrową żywnością bywa w miarę świeży i trzymany w chłodzie.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #13556 przez Dora
Replied by Dora on topic egzema
Ja słyszałam, że olej arganowy jest bardzo skuteczny przy wszelkiego rodzaju egzemach. Trudno go dostać, ale może warto poszukać w necie.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #13572 przez dusia-czek
Replied by dusia-czek on topic egzema
Nie aż tak trudno, ma go w swojej ofercie wiele sklepów internetowych. Tylko zastanawiam się czy nie jest przereklamowany, bo w opisie na jednej stronie czytam, ze leczy praktycznie wszystko. B) A wiecie jak to jest z czymś co służy niby do wszystkiego...

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #13595 przez Aleksandra
Replied by Aleksandra on topic egzema
A słyszałyście, że egzemę można mieć też na tle psychicznym tj. np. ze stresu? Ja kiedyś miałam trudny okres w swoim życiu i wtedy miałam takie wypryski typu egzema między palcami. :S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena