× Choroby i niedyspozycje

egzema

• peninsula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 11 miesiąc temu #12831 przez peninsula
egzema was created by peninsula
Od prawie 2 lat męczę się z egzemą na rękach i stopach. Dermatolog przepisywał mi coraz to nowsze maści, ale nie dawały one stałej poprawy. Czasami jest lekka poprawa ale szybko stan wraca do normy czyli swędząca wysypka,obrzęk i okropny wysięk. Przyczyną najprawdopodobnie jest alergia, ale jeśli tak to uczulona jestem praktycznie na wszystko. :( Zastanawiam się czy nie ma jakichś naturalnych środków (zioła? homeopatia?) które sprawiłyby, że organizm sam zwalczy tą męcząca przypadlość. Dziękuję z góry za wszelkie porady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12836 przez weronika
Replied by weronika on topic egzema
A próbowałaś potraktować egzemę sokiem z aloesa? Sama nie próbowałam, bo nigdy nie miałam egzemy, ale podobno jest bardzo skuteczny.
The following user(s) said Thank You: Williamconi, Raymondmelp, CharlesCef, JeffreyUnar, WilliamNah, ElbertSlor, Andrewot, Robertgado, Joshuakep, GeorgeKi, Dustinfiew, Armandosiz, MauriceWep, Roberthert, Thomaskt and 216 other people also said thanks.

• peninsula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
7 lata 11 miesiąc temu #12842 przez peninsula
Replied by peninsula on topic egzema
Nie, nie próbowałam. Ten sok kupuje się w aptece czy trzeba samemu zrobić? Nie mam aloesu. :S

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12858 przez Kahita
Replied by Kahita on topic egzema
Jedna znajoma babka mojej mamy leczyła egzemę za pomocą okładów z miodem, dokładnie chodzi o manukę. Tylko wiesz, najtańszy on nie jest. Ale może poczytaj też o olejku manuka, chyba też w dermatologii stosowany.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12862 przez jagoda
Replied by jagoda on topic egzema
Sok z aloesu najprościej jest mieć własny tj z zerwanego i przekrojonego liścia aloesu. Może warto kupić go, bo poza właściwościami leczniczymi soku, aloes w doniczce oczyszcza powietrze w pomieszczeniu.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12881 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic egzema
ale trzeba pamietac ze do celow leczniczych uzywa sie lisci z przynajmniej 3letniej rosliny.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12894 przez matylda
Replied by matylda on topic egzema
Podobno dobrze działa wit. E, taka wyciśnięta z kapsułki. Tak przynajmniej gdzieś czytałam. Ale trzeba oczywiscie powtarzać smarowanie.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena