wielkanoc-photoxpress 2612959

Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, dużo zdrowia, dobrego nastroju, miłych chwil w gronie najbliższych i odpoczynku od codziennych trosk

życzy redakcja CYBERBABY

× Choroby i niedyspozycje

pogryzienia przez meszki

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12554 przez meg
Replied by meg on topic pogryzienia przez meszki
A jeśli wiesz, że tak silnie reagujesz na ugryzienia przez meszki to zawczasu przygotuj sobie choćby sodę. Jak posmarujesz od razu to nie tylko nie będzie swędziało ale i nie będzie krwiaka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12579 przez Camilla
Replied by Camilla on topic pogryzienia przez meszki
Teoretycznie masz rację, ale w praktyce to nie takie proste, bo jak zauważę, że meszka mnie dziabnęła to już jest czerwony obrzęk. :( Ona chyba znieczula tak jak kleszcz w momencie gryzienia.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12606 przez saszka
Replied by saszka on topic pogryzienia przez meszki
a nie wiecie jakie warunki preferują meszki? raczej wilgotne powietrze czy suche? miejsca otwarte czy zarośnięte? Wybieram się na weekend na łono natury blisko jeziora i lasu i nie wiem czy grozi mi tam pogryzienie przez meszki? :S

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12624 przez matylda
Replied by matylda on topic pogryzienia przez meszki
Swędzenie po ugryzieniu przez meszki będzie mniejsze po posmarowaniu nie tylko zgniecioną natką pietruszki ale i większość chwastów więc nie ma co specjalnie się przygotowywać. ;) Mnie meszki dokuczają zazwyczaj tylko wczesną wiosną ale nie wiem czy wszędzie są zjadliwe tylko o tej porze roku.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12656 przez bogna
Replied by bogna on topic pogryzienia przez meszki
Meszki są szczególnie dokuczliwe w okolicach wilgotnych lasów. Znajomy opowiadał mi, że spędził 3 miesiące w pracując w lesie w Kanadzie i tam meszki były cały czas, była ich cała masa i cięły jak diabli. :( Musieli cały czas być dokładnie zakryci, zwłaszcza nogi, a i tak wszyscy byli pocięci. Tak więc ciesz się, że Ciebie tną tylko od czasu do czasu.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12701 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic pogryzienia przez meszki
W okresach meszkowo-komarowych najlepiej smarować się kremem z dodatkiem olejków eterycznych. Może to być zwykły krem ale porzed nałożeniem wkroplić trezba 1-2 krople olejku. Ja tak robię i mam spokój. :)

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #12707 przez weronika
Replied by weronika on topic pogryzienia przez meszki
Po pogryzieniu czy to przez meszki czy inne owady dobrze jest zażywać wapno, które do pewnego stopnia odczula. Najlepiej w postaci tabletek musujących.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena