× Choroby i niedyspozycje

homeopatia

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #12424 przez bogna
homeopatia was created by bogna
Mam znajomą, która leczy się przede wszystkim homeopatycznie i dopiero jak homeopatia nie pomoże to idzie do lekarza po konwencjonalny lek. Zachęca mnie do pójścia w jej ślady, bo homeopatia podobno pobudza organizm do walki i tym samym wyzdrowienia bez chemii. Sama nie wiem ... stosujecie homeopatię? Co nią leczycie? Jakie efekty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12434 przez ania89
Replied by ania89 on topic homeopatia
Działa, działa, przynajmniej na mnie. Tylko nie trzeba brać po prostu jakiegokolwiek produktu z aptecznej półki tylko poradzić się dobrego homeopaty i dobrać właściwy lek dla siebie.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12441 przez jagoda
Replied by jagoda on topic homeopatia
Jest tu już gdzieś cały długi wątek na temat homeopatii. Skorzystaj z wyszukiwarki.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12449 przez weronka
Replied by weronka on topic homeopatia
Homeopatia nie zastąpi oczywiście medycyny konwencjonalnej, ale może skutecznie leczyć drobne schorzenia i to bez efektów ubocznych. U nas w rodzinie od dawna się ją stosuje, najpierw chodziliśmy do homeopaty ale teraz już dużo naumieliśmy się i sami się leczymy. :) Skuteczna zwłaszcza u dzieci.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12476 przez karolina
Replied by karolina on topic homeopatia
Ja stosuję homeopatię od wielu lat i na ogół jest skuteczna. Ale przyznaję, że trudno jest dobrać właściwy lek. Bez homeopaty proponuję Wam np. arnikę na stłuczenia. Jest naprawdę skuteczna, jak weźmie się zaraz po stłuczeniu to nie tylko nie wyskoczy siniak, ale i nie będzie bólu. I stosować może każdy, nie trzeba specjalnie dopasowywać do osobowości pacjenta. :)

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12494 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic homeopatia
Arnika rzeczywiście jest super. Ja polecam jeszcze jako lek uniwersalny Chamomilla przy ząbkowaniu u dzieci i Rhus toxicodendron na bóle stawowe przy tzw. sztywności stawowej, gdy ból ustępuje po rozruszaniu się, ale nasila się pod wpływem wilgoci. Rhus t. jest wtedy lepsza od leków konwencjonalnych.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #12507 przez weronika
Replied by weronika on topic homeopatia
a na bóle kręgosłupa pomógłby ten rhus?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena