× Choroby i niedyspozycje

kłopoty z zasypianiem

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #9117 przez anka
Replied by anka on topic kłopoty z zasypianiem
Wyrzuciłam już pudełko ze szczegółowym opisem. Na saszetce pisze, że melisa, rumianek, lawenda i werbena. Tylko, że coś mi chodzi po głowie, że na pudelku wymieniali dodatkowo szałwię, no i podawali skład procentowy. Trzeba sprawdzić choćby na sklepowej półce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• moonlight
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #9158 przez moonlight
Replied by moonlight on topic kłopoty z zasypianiem
Herbatki ziołowe - tak, ale unikać trzeba przede wszystkim wszelkich środków pobudzających już od godzin południowych a więc kawy, mocnej herbaty czy alkoholu. Po alkoholu ma się wrażenie, że usypia ale de facto pobudza i po krótkim okresie senności przychodzi bezsenność.;)

• Ewa
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 tygodni temu #9201 przez Ewa
Replied by Ewa on topic kłopoty z zasypianiem
Wróciłam z urlopu, który spędziłam w domku w głuszy lesnej. Cisza przerywana tylko pohukiwaniem sowy ... spałam tam jak zabita. Ale wróciłam i teraz przeszkadza mi najmniejszy hałas, słyszę nawet odgłosy od sąsiadów, przejeżdżające samochody itd i nie mogę spać. Ten hałas jest wyraźnie zwielokrotniony po przyłożeniu głowy do poduszki... zatykam już uszy stoperami ale to na niewiele pomaga. macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić bez proszków nasennych?

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #9208 przez karolina
Replied by karolina on topic kłopoty z zasypianiem
To wygląda mi na niedobory magnezu. Nadwrażliwość na hałas i kłopoty ze snem są typowe dla niedostatku magnezu. Tylko dziwne, że wystąpiło to po urlopie.:S Spróbuj przez jakiś czas zażywać magnez i zobacz czy będzie jakakolwiek poprawa.

Więcej
9 lata 3 tygodni temu #9212 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic kłopoty z zasypianiem
Albo samo to przejdzie. Ja tez miewam kłopoty z aklimatyzacją do hałasu i przede wszystkim spalin po powrocie z urlopu spędzonego na łonie natury. Wystarczy tydzień-10 dni, żeby przestawić się z powrotem na miasto.

• julka
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 tygodni temu #9226 przez julka
Replied by julka on topic kłopoty z zasypianiem
Mnie wystarczy kilka dni na przyzwyczajenie sie do miejskiego syfu. Mieszkam w centrum Warszawy i pierwsze 1-2 dni po powrocie sa naprawde dokuczliwe, dopiero po takim pobycie w czystej atmosferze czlowiek czuje czym na codzien oddycha.:(

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #9367 przez kwasek
Replied by kwasek on topic kłopoty z zasypianiem
Kiedyś miałam drobne problemy za zasypianiem ale jakoś poradziłam sobie z nimi. Pilnuję, by jeść o właściwych porach i nigdy po godzinie 19 , przed snem biorę ciepła kąpiel z dużą ilością piany , piję mleko z miodem i spryskuję poduszki mgiełką lawendową

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena