× Choroby i niedyspozycje

kłopoty z zasypianiem

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #4073 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic kłopoty z zasypianiem
Na mnie nervomix wcale nie działa, ale działają za to napary ze świeżych ziół. Mam w ogrodzie melisę, dziurawiec i chmiel. Na szyszki chmielu musze jeszcze trochę poczekać, teraz przynoszę codziennie przed wieczorem bukiet melisy, dziurawca i mięty i parzę sobie herbatkę, po której śpię jak suseł. Nie mam w ogrodzie kozłka, ale zaczynam się za nim rozglądać i też posadzę. Jak nie miałam ogrodu to hodowałam zioła w donicach na balkonie a na zimę wkopywałam na działce u rodziców. W zimie używam suszonych ziół ale nie działają tak skutecznie jak świeże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #4082 przez alina
Replied by alina on topic kłopoty z zasypianiem
I co, uprawiałaś dziurawiec na balkonie? Ja mam tylko balkon, ale chyba skuszę się na melisę w doniczce. Łatwa w uprawie czy raczej wymagająca?

Więcej
10 lata 3 tygodni temu #4087 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic kłopoty z zasypianiem
Nie, bez przesady :woohoo: dziurawca nie uprawiałam na balkonie.
melisa jest bardzo łatwa w uprawie, nawet w doniczce, ale musisz zapewnić jej wystarczająco duzo miejsca, słońce i wode. Po kilku latach stopniowo zanika, więc najlepiej co 2-3 lata wysadzać nowe rośliny, jeśli masz ją w ogrodzie czy na działce to z nowymi roślinami nie będzie kłopotu, bo sama wysiewa się jak głupia. Mięta jest trochę bardziej kłopotliwa, bo ma swoje "widzimisię" i nie w każdym miejscu rośnie. U mnie w ogrodzie np. zanika tam gdzie ją posadziłam a wyrasta w najdziwniejszych miejscach, np. w środku krzaka czy między płytami chodnika.:ohmy: Trzeba po prostu poeksperymentować i sadzić tam, gdzie najbardziej jej odpowiada.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4185 przez celine
Replied by celine on topic kłopoty z zasypianiem
Ja mam z kolei inną postać bezsenności, mianowicie co jakiś czas absolutnie nie mogę zasnąć, żadne mleka, ziólka itp nie pomagają. A jak już w końcu (po 3-4 godzinach)zasnę to po pół godzinie budzę się i znowu mija godzina, dwie zanim zdrzemnę się na następne pół godziny. Nie mogę znaleźć przyczyny takiego stanu, bo w dniu poprzedzającym bezsenną noc nic specjalnego się nie działo. Co ciekawe, następne noce, po takiej nieprzespanej, znowu nie mogę zasnąc a jeśli wezmę pół proszka nasennego to zasnę i następne noce są już normalne. Nie wiecie jaka może być tego przyczyna?

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4198 przez karolina
Replied by karolina on topic kłopoty z zasypianiem
A kręgi szyjne masz zdrowe? Nie siedziałaś długo przed komputerem w dzień przed bezsenną nocą?

• Ludka
  • Gość
  • Gość
9 lata 10 miesiąc temu #4944 przez Ludka
Replied by Ludka on topic kłopoty z zasypianiem
Ja polecam Wam bardzo dobry środek homeopatyczny na bezsennosc. Nazywa sie Passiflora. Kiedyś był polski Dagomedu, ale go wycofano, nie wiem dlaczego, bo naprawde pomagal. Teraz kupuje w Londynie Nelson's Passiflora 6C i jest chyba lepszy od polskiej passiflory. No Nelsons to bardzo znany i dobry producent lekow homeopatycznych. Mysle, ze przez internet mozna to kupic nawet z Polski. Polecam, bo i niezwykle skuteczny i absolutnie bez dzialan ubocznych.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #5120 przez karolina
Replied by karolina on topic kłopoty z zasypianiem
Passiflorę Dagomedu widziałam w ofercie kilku aptek internetowych. Mam nadzieję, że nie tylko w ofercie, ale faktycznie jest w sprzedaży.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena