× Choroby i niedyspozycje

kłopoty z zasypianiem

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48082 przez kamilka
Replied by kamilka on topic kłopoty z zasypianiem

chlebus napisał: Ja nie mam problemu z wieczornym zasypianiem ale zdarza mi się zbudzić ok 3 nad ranem i ni cholery nie mogę zasnąć. Macie też tak? Co wtedy robić? Podobno trzeba wstać i np poczytać książkę ale wtedy to już całkiem wybudzam się.

To może być związane ze spadkiem glukozy. Spróbuj zjeść coś słodkiego a najlepiej wypij z pół kubka ciepłego mleka z miodem. Jak nie pomoże trzeba szukać innej przyczyny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48086 przez malgorzatawalach
Replied by malgorzatawalach on topic kłopoty z zasypianiem
U mnie pomaga sport, na tyle mnie męczy, że zasypiam prawie od razu. Pomaga też na samopoczucie, podczas ćwiczeń i jeszcze jakiś czas po jestem bardzo szczęśliwa, później jeśli są zakwasy, to humor się obniża.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48095 przez jamaja
Replied by jamaja on topic kłopoty z zasypianiem
Na samopoczucie też mi sport pomaga, najbardziej jak tak naprawdę zmęczę się. Ale na sen niestety nie, wprost przeciwnie, pobudza mnie. No chyba że trenuję kilka godzin przed spaniem, wtedy pomaga.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48098 przez piter24523
Replied by piter24523 on topic kłopoty z zasypianiem
Tez mam kłopoty z zasypianiem kiedy jest pełnia księżyca

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48101 przez SuperPani
Replied by SuperPani on topic kłopoty z zasypianiem
No to wszystko jest pewnie głównie przez stres. Warto jest wyciszyć się przed snem. Wywietrz pokój, załóż pachnącą pościel i powinno się trochę milej zasypiać. Poza tym czytałam, że dieta również ma wpływ na jakość snu.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48106 przez blondie
Replied by blondie on topic kłopoty z zasypianiem

SuperPani napisał: No to wszystko jest pewnie głównie przez stres. Warto jest wyciszyć się przed snem. Wywietrz pokój, załóż pachnącą pościel i powinno się trochę milej zasypiać. Poza tym czytałam, że dieta również ma wpływ na jakość snu.

I owszem, będzie milej, ale to pomoże tylko komuś, kto nie ma problemów z zasypianiem.

Więcej
1 rok 9 miesiąc temu #48180 przez barba
Replied by barba on topic kłopoty z zasypianiem
Stres to najczęstszy winowajca niestety przy bezsenności, mój tato ostatnio zaczął też cierpieć na bezsenność, nigdy nie miał problemów z zasypianiem, wystarczyła mu minuta i już spał, a teraz narzeka i chodzi podenerwowany cały dzień i nie da się z nim dogadać, mówiłam żeby sobie kupil nervomix sen ale nie wiem czy posłucha.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena