× Choroby i niedyspozycje

kłopoty z zasypianiem

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1221 przez Ana01
kłopoty z zasypianiem was created by Ana01
Od jakiegoś czasu mam kłopoty z zasypianiem. Chodzę spać koło godz.23,24 i nim zasnę długo jeszcze się wiercę w łóżku. Potrafię tak przewracać się z boku na bok nawet dwie godziny. W końcu się udaje, ale po takiej nocy rano jestem nie do życia. Nie chcę używać chemii. Może któraś w was podpowie mi jak poradzić sobie z tym problemem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1223 przez karolina
Replied by karolina on topic kłopoty z zasypianiem
Przede wszystkim nie przewracaj się w łóżku tylko wstań, poczytaj coś albo zajmij się jakąś spokojną i nudną pracą. Przewietrz pokój, napij się gorącego mleka z miodem. Mnie mleko na ogół wystarcza.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1329 przez meg
Replied by meg on topic kłopoty z zasypianiem
Ja czasami też mam kłopoty z zaśnięciem. Głównie po jakichś spotkaniach towarzyskich, gdy jestem jeszcze rozbawiona. W takich przypadkach mam wypróbowaną metodę wyciszenia się. Po prostu sama z sobą gram w myślach np. w "państwo, miasto" czyli wymyślanie po kilku nazw państw czy miast na określoną literę albo ćwiczenie "spellowania" z imionami lub nazwami miast po angielsku czyli "a for Andrew (Amsterdam), b for Brenda (Baltimoire) itd). Zawsze pomaga przy tego rodzaju bezsenności.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1338 przez Ana01
Replied by Ana01 on topic kłopoty z zasypianiem
liczenie baranów nie pomaga więc zabawa w państwa i miasta w dodatku po angielsku napewno też nie pomoże.
przed spaniem wietrzę, ale na noc zamykam okno bo jestem zmarźlakiem.
a mleka o tej godzinie nie piję, wogóle mało pije mleka.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1342 przez zielona
Replied by zielona on topic kłopoty z zasypianiem
Nie wyobrażam sobie kłopotów ze spaniem. Ja mogę spać wszędzie i o każdej porze. Nawet zasypiam zaszybko. Gdy położę się z książką do łóżka aby poczytać, zaraz zasypiam.

zielona jestem...

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1348 przez wera
Replied by wera on topic kłopoty z zasypianiem
Na mnie najlepiej działa ruch na świeżym powietrzu. Gdy narobię się w ogrodzie, śpię jak zabita.

Jedna pompka to za mało.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu #1353 przez zuzaa
Replied by zuzaa on topic kłopoty z zasypianiem
zielona napisał:

Nie wyobrażam sobie kłopotów ze spaniem. Ja mogę spać wszędzie i o każdej porze. Nawet zasypiam zaszybko. Gdy położę się z książką do łóżka aby poczytać, zaraz zasypiam.

Bo masz chyba beztroskie życie. Ale nie każdemu to dane.

Nie przemęczaj się! Jutro też jest dzień.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena