× Choroby i niedyspozycje

sposoby na gorące stopy

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8095 przez monika88
Replied by monika88 on topic O:gorące stopy
kira napisał:

.... takze bola mnie golenie bo mam stojaca prace, rano jak wstaje czuje straszny bol i ciezkosc....

Moja siostra tez na to sie uskarza i dodatkowo miewa pieczenie stop i jakby obrecze zaciskowe w okolicy kostek. I to wszystko glownie w nocy i nad ranem. Stan pogarsza sie znacznie jesli w dzien wykonuje ciezsza prace fizyczna. Ona kojarzy to z niedomykalnoscia zastawek, na ktora cierpi od dawna, a moze nawet od zawsze. kardiolog zalecil jej nie przemeczac sie, nie nosic ciezarow itd i wlasnie jak nie poslucha tych zalecen to pojawiaja sie problemy w nogach. Moze ty tez masz problem z sercem? Bylas u kardiologa? Robilas echo serca?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8106 przez agnicha
Replied by agnicha on topic O:sposoby na gorące stopy
Czy ten problem pojawil sie wraz z rozpoczeciem stojacej pracy? Moze to taka twoja uroda, ze masz wolniejsze krazenie i nie powinnas miec pracy stojacej?

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8117 przez jagoda
Replied by jagoda on topic O:sposoby na gorące stopy
karolina napisał:

Pocenie może być od nadczynności tarczycy.

Tak, ale wtedy człowiek w ogóle dużo się poci, nie tylko stopy. Miałam kiedyś koleżankę, która miała nadczynność tarczycy i ona ciągle miała np. wilgotne ręce, a w pracy miała zapasowe bluzki do przebrania, bo często zdarzało jej się spocić całkowicie jak mysz. ;)

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #8123 przez felicja
Replied by felicja on topic O:sposoby na gorące stopy
Aniu, a puchną ci nogi?

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10371 przez karolina
Replied by karolina on topic O:sposoby na gorące stopy
Interesuję się ostatnio akupresurą i trafiłam na informację, że przy zachwianej równowadze meridianu nerki występują piekące stopy. Na stopie są ważne punkty refleksyjne nerek i to dlatego. Może więc związane to jest z za ciepłymi i niewyprofilowanymi butami? Radzę wszystkim gorącym stopom masaż stóp.

• Kasia
  • Gość
  • Gość
9 lata 10 miesiąc temu #10378 przez Kasia
Replied by Kasia on topic O:sposoby na gorące stopy
No więc byłam u lekarza z moim piekącym brzuchem, dostałam skierownie na badanie krwi i do gastrologa i .... badania nic nie wykazały! Nie wiadomo jaka jest przyczyna tego pieczenia.:(

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #10381 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic O:sposoby na gorące stopy
karolina napisał:

Interesuję się ostatnio akupresurą i trafiłam na informację, że przy zachwianej równowadze meridianu nerki występują piekące stopy. Na stopie są ważne punkty refleksyjne nerek i to dlatego. Może więc związane to jest z za ciepłymi i niewyprofilowanymi butami? Radzę wszystkim gorącym stopom masaż stóp.

To by się trzymało kupy. Ja zauważyłam, że jak pieką mnie stopy to jednocześnie chce mi się pić. Może nerki domagają się przepłukania?:S

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena