× Choroby i niedyspozycje

sposoby na gorące stopy

• katarzyna
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #5506 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic sposoby na gorące stopy
Tez miewam takie uczucie goracych, piekacych stop i wyczytalam, ze przyczyna mnoze byc zle obuwie. Powinno sie nosic buty z dobrze wyprofilowana podeszwa i nie nosic caly dzien tego samego obuwia. Ja pracuje w domu i praktycznie caly dzien chodze w tych samych butach, wygodnych ale z calkowicie plaska podeszwa. Mysle, ze u mnie wlasnie buty moga byc przyczyna tych dolegliwosci. Zakupilam juz jedna pare "zdrowotnych" butow z idealnie wyprofilowana podeszwa ... niesamowicie wygodne w chodzeniu, nawet trudno byloby w nich zle stapnac. Kosztowaly niemalo, ale jestem bardzo zadowolona. Nawet jak nie pomoga na "gorace stopy" to i tak warto bylo je kupic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5515 przez magda
Replied by magda on topic sposoby na gorące stopy
Hmm ... może coś w tym jest. Ja właściwie nie przywiązuję większej wagi do butów, kupuję co mi się spodoba i noszę aż prawie zleci z nóg. Chyba rozejrzę się za dobrymi butami na jesień.:unsure:

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5609 przez meg
Replied by meg on topic sposoby na gorące stopy
katarzyna napisał:

Tez miewam takie uczucie goracych, piekacych stop i wyczytalam, ze przyczyna mnoze byc zle obuwie. Powinno sie nosic buty z dobrze wyprofilowana podeszwa i nie nosic caly dzien tego samego obuwia.

U mnie to raczej nie ta przyczyna tzn. Zauważyłam, że zdarzają mi się epizody piekących stóp i rzeczywiście wtedy gdy nosze konkretne buty, ale te buty są wygodne i dosyć luźne, tyle że ciepłe. No ale kiedyś nosiłam buty z wąskimi czubami, więc może dopiero teraz odczuwam tego konsekwencje.:unsure:

• Lucja
  • Gość
  • Gość
10 lata 1 miesiąc temu #5664 przez Lucja
Replied by Lucja on topic sposoby na gorące stopy
Zaczynam interesować się medycyną chińską i wyczytałam, że gorące stopy mogą być objawem zakłócenia na meridianie pęcherza i nerek, prowadzacym od głowy do palcy stóp. Czy któraś z Was, mających gorące stopy, nie ma przypadkiem problemów z układem moczowym?

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5670 przez magda
Hmm .... w moim przypadku to raczej nie to ... miałabym przecież jakieś objawy ze strony pęcherza czy nerek.:unsure:

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5681 przez karolina
Replied by karolina on topic sposoby na gorące stopy
Może być przewlekła forma zapalenia bezobjawowa, a jak już pojawią się objawy to stan będzie bardzo zaawansowany i trudniejszy do leczenia. Warto więc robić badania profilaktyczne. Moja pani doktór sama od siebie daje mi od od czasu do czasu skierowanie na badanie krwi i moczu, nawet gdy na nic się nie uskarżam.:)

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #5843 przez magda
No to rzeczywiście przy najbliższej okazji zrobię badanie moczu. Ale teraz myślę o czymś innym. Skoro gorące stopy mogą być konsekwencją zagęszczenia krwi, to może zażywać jakiś środek ją rozrzedzający, np. aspirynę. Teraz w sezonie grypowym spełniałaby podwójną rolę.;) Co o tym myślicie?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena