× Choroby i niedyspozycje

sposoby na gorące stopy

Więcej
8 lata 6 dni temu #13939 przez majka80
Replied by majka80 on topic sposoby na gorące stopy
Filip napisał:

Ja też mam problem z gorącymi stopami. Ma to tez mój tata lekarz. W nocy nie mogę spać, bo jest mi tak gorąco ze zawsze śpię z odkrytymi nogami. Szczególnie dokuczało mi to wtedy jak bylem na trenowałem i dużo biegałem. Nie moglem przez to spać. W nocy moczyłem nogi w lodowatej wodzie to dawało ukojenie na 10 min. Po czym miałem suchuteńkie i znowu gorące. Ostatnio 9od 5 lat) mi ten problem się zmniejszył. Nogi mam ciepłe przed spaniem ale nie gorące. Podejrzewam, ze w dzień jak wrócę z pracy to mam momenty ze mi metabolizm zwolni i wtedy mam zimne. Łatwiej mi wtedy zasnąć. Myślę, ze tutaj bardziej chodzi o metabolizm i nadciśnienie (czasem zdarzało mi sie niewielkie), które na studiach przez stres miałem wyższe a ostatnio mam niższe. Zacząłem też pić bardzo dużo wody.:S Intrygujace

Olsnilo mnie! Filipowi szczegolnie dokuczaly gorace stopy po treningach, a aktywnosc fizyczna to yang czyli trening zwiekszal i tak za duza u niego energie yang i stad problemy. Pomoc moze w tym przypadku masaz stop i waznych punktow na meridianie nerki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 dni temu #13946 przez olga
Replied by olga on topic sposoby na gorące stopy
To ciekawe co piszesz. A jak wytłumaczyłabyś powiązanie gorących stóp z niedoborami wit. B?

Więcej
8 lata 4 dni temu #13961 przez majka80
Replied by majka80 on topic sposoby na gorące stopy
Nie umiem tego wytlumaczyc, przynajmniej na razie. Jak dojde do tego to nie omieszkam podzielic sie z Wami moim odkryciem. :laugh:

Więcej
8 lata 2 dni temu #13988 przez Zuzanna
Replied by Zuzanna on topic sposoby na gorące stopy
Może witaminy też są yang albo yin? I wit B może być yin. :S

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #14068 przez mroowa
Replied by mroowa on topic sposoby na gorące stopy
Żywność na pewno jest albo yang albo yin więc coś w tym może być.

• Bianka
  • Gość
  • Gość
7 lata 11 miesiąc temu #14116 przez Bianka
Replied by Bianka on topic sposoby na gorące stopy
YIN to przede wszystkim surowe warzywa i owoce i soki, a YANG to przede wszystkim mięso.

• Kasieńka
  • Gość
  • Gość
6 lata 9 miesiąc temu #20640 przez Kasieńka
Replied by Kasieńka on topic sposoby na gorące stopy
Witam! Ja też mam taki problem ze stopami a nie kiedy wieczorem to po prostu można zwariować!Proszę o jakąś rade co z tym zrobić? :)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena