× Choroby i niedyspozycje

alergia pokarmowa?

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #11300 przez liliana
alergia pokarmowa? was created by liliana
Wczoraj skusiłam się na ananasa i dostałam po nim strasznego bólu żołądka. Zastanawiam się czy mogę być uczulona na ananasa.:S Dawno go nie jadłam ale nie pamiętam, żebym kiedyś miała takie objawy po ananasie. Jestem uczulona na truskawki, to wiem, ale czy ananas może tez uczulać???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #11306 przez jagoda
Replied by jagoda on topic alergia pokarmowa?
To może być alergia, ale nie musi. Trudno ocenić po jednorazowym zdarzeniu. Spróbuj za jakiś czas zjeść plasterek ananasa i zobacz jakie będą skutki.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #11308 przez kinga
Replied by kinga on topic alergia pokarmowa?
Oczywiście, że ananas może uczulać. Wszystko może uczulać, a ananas należy do tych pokarmów, które często uczulają.

• Wanda
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #11319 przez Wanda
Replied by Wanda on topic alergia pokarmowa?
Ja jestem uczulona na ananasa. Ale mam rowniez alergie na soje, orzechy, mleko, czekolade, na truskawki oczywiscie tez. Masakra!:( Strasznie trzeba uwazac, bo te produkty moga byc w innych gotowych produktach. Jesli jestes uczulona tylko na truskawki i ananasa to nie jest tak zle. Ale uwazaj, alergia lubi rozszerzac sie na inne produkty.:unsure:

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #11411 przez weronka
Replied by weronka on topic alergia pokarmowa?
Liliana, żeby wiedzieć czy to ananas cię uczula musiałabyś zjeść świeżego ananasa a nie z puszki. w takim puszkowym jest mnóstwo rzeczy, które mogą uczulać. ;)

• wiktoria
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #11415 przez wiktoria
Replied by wiktoria on topic alergia pokarmowa?
Ananas, truskawki, orzechy, czekolada .... to proste, wystarczy unikać tych produktów. A ja jestem uczulona na nikiel i to jest naprawdę masakryczne. :( Nie chodzi tylko o kontakt zewnętrzny z niklem (guziki, biżuteria itp) ale również o nikiel zawarty w produktach spożywczych, a jest prawie wszędzie. Studiuję etykiety produktów, kupuję żywność tylko ze znanych źródeł tj. ze sklepów z ekologiczną żywnością, nie uznaję żywności przetworzonej a i tak ciągle mam niesamowicie swędzące wysypki. :( :(

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #11434 przez Vicky
Replied by Vicky on topic alergia pokarmowa?
A nie próbowałaś żadnej kuracji odczulającej? Rozumiem, że klasyczne są zawodne ale może spróbować jakiejś alternatywnej, np. akupunktury?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena