× Choroby i niedyspozycje

Akupresura

• Paula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 4 miesiąc temu #10869 przez Paula
Akupresura was created by Paula
Kontynuuję temat akupresury rozpoczęty w wątku o prążkach na paznokciach, gdzie pisałam o skrzywionych palcach środkowych i Karolina odpowiedziała:
"Wg medycyny wschodniej, to może być blokada na meridianie krwiobiegu. Biegnie on własnie od czubka palca srodkowego, przez ręke i bark aż do piersi. Pamacaj rękę od nadgarstka po łokieć (tam są punkty do akupresury), jeśli znajdziesz bolące miejsca to rozmasuj. W miarę jak ból będzie znikał (nie pojawiał się już) palce powinny prostować się."
Otóż, masowałam całe ręce i na przedramionach znalazłam mocno bolące punkty. Nawet zastanawiałam się czy nie przeforsowałam się, ale ostatnio nie pracowałam fizycznie. No i po rozmasowaniu tych punktów palce od razu trochę wyprostowały się. Następnego dnia po masażu palec na lewej ręce był już prawie normalny a na prawej jeszcze krzywy, ale znacznie lepszy niż poprzednio.:) Będę jeszcze
masować, ale już teraz jestem pod wrażeniem.:ohmy: Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze miał podobne doświadczenie. Niekoniecznie z tym meridianem ale w ogóle z akupresurą. Piszcie w tym wątku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #10874 przez karolina
Replied by karolina on topic Akupresura
Paula, to działa. Ja miałam problem z meridianem żołądka. Ktoś biegły w chińskiej medycynie podpowiedział mi jakie punkty i jak masować i pomogło po jednym seansie! I dlatego wgryzam się w ten temat, jeszcze nie jestem zbyt mądra, ale coraz bardziej te puzzle układają mi się.:)

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #10912 przez anka
Replied by anka on topic Akupresura
Wgryzaj się Karolinko, będziesz nam wszystkim potem pomagać. Ja też miewam czasami końce palców środkowych skrzywione w kierunku serdecznych, potem samo mija a po jakimś czasie wraca. Możesz podpowiedzieć w których miejscach masować?

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #10924 przez karolina
Replied by karolina on topic Akupresura
Im więcej studiuję, tym bardziej widzę że nie jest to taki prosty temat. No ale nie od razu Kraków zbudowano... Co do punktów, to różne źródła podają różne punkty. Meridian krwiobiegu idzie od czubka palca środkowego przez nadgarstek, po wewnętrznej stronie ręki i bark do piersi. Masuj więc cała rękę wzdłuż meridianu i jak natrafisz na bolące miejsce to najprawdopodobniej tam masz blokadę i ten punkt powinnaś rozmasowywać.

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #10938 przez anka
Replied by anka on topic Akupresura
Ok, dzięki. Tylko okazuje się, że jak tak masuję się tu i tam, to napotykam bolące miejsca w innych częściach ciała, np. na czubku głowy boli mnie przy dotyku jakbym nabiła sobie guza.:S Czy to może oznaczać, że w innych meridianach też mam jakieś blokady? A jaki przebiega przez czubek głowy?

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #10942 przez zielona
Replied by zielona on topic Akupresura
Akupresura z pewnością pomaga, problem tylko ze znalezieniem dobrego fachowca z tej dziedziny.

zielona jestem...

Więcej
8 lata 3 miesiąc temu #10954 przez majka80
Replied by majka80 on topic Akupresura
No wlasnie. Kiedys wybralam sie na masaz do dyplomowanej masazystki i pytalam ja o akupresure ale ona zrobila wielkie oczy, bo w ogole nic na ten temat nie slyszala.:(

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena