× Choroby i niedyspozycje

co to za guzek?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11681 przez majka80
Replied by majka80 on topic co to za guzek?
Przez palec wskazujący przechodzi meridian jelita grubego. Jesli to opuchniecie zwiazane jest z zakloceniem rownowagi w tym meridianie to masowanie moze pomoc jak najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11770 przez rybka
Replied by rybka on topic co to za guzek?
I wygląda, że pomaga. Palec jest jeszcze grubszy ale nie wygląda na opuchnięty jak przedtem. A możesz mi powiedzieć czy jeśli nie mam żadnych dolegliwości ze strony jelita grubego, to jednak zaburzenie równowagi w tym meridianie jest możliwe?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11795 przez karolina
Replied by karolina on topic co to za guzek?
Oczywiście, że możliwe. Najpierw jest zaburzenie równowagi w meridianie a choroba narządu, którego dany meridian dotyczy, przychodzi później, gdy zaburzenie trwa dłużej.

• bunia
  • Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #12044 przez bunia
Replied by bunia on topic co to za guzek?
A ja też mam palec wskazujący prawej ręki grubszy niż ten w lewej. Generalnie występuje u mnie duża dysproporcja między organami prawej i lewej strony ciała, ale ten palec wskazujący jest grubszy od niedawna. Nie boli mnie, nie jest spuchnięty tylko po prostu grubszy. :ohmy: Ciekawa jestem co to może być. Z jelitami nie mam problemu, więc to chyba nie ma związku z meridianami. :S

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #12052 przez kamilka
Replied by kamilka on topic co to za guzek?
Czasami tak bywa i jak ten palec nie boli , to nie doszukiwałabym się choroby. Ale oczywiście obserwować trzeba.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #12080 przez rybka
Replied by rybka on topic co to za guzek?
Oczywiście nie trzeba doszukiwać się choroby tam, gdzie jej nie ma. Ale dobrze jest wiedzieć jaka jest przyczyna jakiejś nieprawidłowości i jak ją usunąć. ;)

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #12110 przez kamilka
Replied by kamilka on topic co to za guzek?
Masz rację. Chodziło mi tylko o to, żeby niepotrzebnie nie zamartwiać się, bo często takie drobne bolączki same mijają.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena