× Choroby i niedyspozycje

co to za guzek?

Więcej
9 lata 4 miesiąc temu #11681 przez majka80
Replied by majka80 on topic O:co to za guzek?
Przez palec wskazujący przechodzi meridian jelita grubego. Jesli to opuchniecie zwiazane jest z zakloceniem rownowagi w tym meridianie to masowanie moze pomoc jak najbardziej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #11770 przez rybka
Replied by rybka on topic O:co to za guzek?
I wygląda, że pomaga. Palec jest jeszcze grubszy ale nie wygląda na opuchnięty jak przedtem. A możesz mi powiedzieć czy jeśli nie mam żadnych dolegliwości ze strony jelita grubego, to jednak zaburzenie równowagi w tym meridianie jest możliwe?

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #11795 przez karolina
Replied by karolina on topic O:co to za guzek?
Oczywiście, że możliwe. Najpierw jest zaburzenie równowagi w meridianie a choroba narządu, którego dany meridian dotyczy, przychodzi później, gdy zaburzenie trwa dłużej.

• bunia
  • Gość
  • Gość
9 lata 3 miesiąc temu #12044 przez bunia
Replied by bunia on topic O:co to za guzek?
A ja też mam palec wskazujący prawej ręki grubszy niż ten w lewej. Generalnie występuje u mnie duża dysproporcja między organami prawej i lewej strony ciała, ale ten palec wskazujący jest grubszy od niedawna. Nie boli mnie, nie jest spuchnięty tylko po prostu grubszy. :ohmy: Ciekawa jestem co to może być. Z jelitami nie mam problemu, więc to chyba nie ma związku z meridianami. :S

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12052 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co to za guzek?
Czasami tak bywa i jak ten palec nie boli , to nie doszukiwałabym się choroby. Ale oczywiście obserwować trzeba.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12080 przez rybka
Replied by rybka on topic O:co to za guzek?
Oczywiście nie trzeba doszukiwać się choroby tam, gdzie jej nie ma. Ale dobrze jest wiedzieć jaka jest przyczyna jakiejś nieprawidłowości i jak ją usunąć. ;)

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #12110 przez kamilka
Replied by kamilka on topic O:co to za guzek?
Masz rację. Chodziło mi tylko o to, żeby niepotrzebnie nie zamartwiać się, bo często takie drobne bolączki same mijają.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena