× Choroby i niedyspozycje

szczypiące oczy

• paulina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 8 miesiąc temu #11643 przez paulina
Replied by paulina on topic szczypiące oczy
Ale ja mam nawilżacze na wszystkich kaloryferach i dodatkowo na noc wieszam na nich mokre ręczniki więc wilgotność pewnie jest dobra. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11675 przez kamilka
Replied by kamilka on topic szczypiące oczy
Niekoniecznie, w mrozy jakie teraz były grzeje się mocniej a to wysusza powietrze. Jeśli szczypią cię oczy to powietrze pewnie za suche. A po nocy nie drapie cię w gardle? Skóra nie jest bardziej sucha?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11692 przez Kahita
Replied by Kahita on topic szczypiące oczy
Zimą to w ogóle jest mała masakra dla skóry, oczu i gardła. Ja nie mam nawilżaczy na kaloryferach ale pamiętam w rodzinnym domu często mama wieszała takie gliniane pojemniki. U mnie się nawilża jak wieszam pranie. :) Ale wiecie co to, że oczy szczypią to nie tylko suche powietrze. Moim zdaniem szczypanie jest też oznaką zmęczenia. Np. u mnie po długich godzinach przed ekranem oczy szczypią i pieką. :/ I wtedy bez kropli i żelu ze świetlikiem i babką lancetowatą się nie obejdzie.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #11700 przez kamilka
Replied by kamilka on topic szczypiące oczy
Jasne, że od długiego wpatrywania się w ekran oczy szczypią, ale to dlatego, że nie mrugasz i tym samym nie nawilżasz oka. Więc gdy powietrze suche problem staje się dotkliwszy i im suchsze powietrze tym częściej musisz sięgać po kropelki. ;) Radzę ci jednak zawiesić choćby takie gliniane nawilżacze na kaloryferach. Ja bez nich nie wyobrażam sobie życia w ogrzewanym mieszkaniu. A i tak jest to niewystarczające nawilżenie i na noc dodatkowo włączam nawilżacz w sypialni.

• lalunia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #12109 przez lalunia
Replied by lalunia on topic szczypiące oczy
Ja mam w domu piece i oczy szczypia mnie po rozpalaniu w piecu. Chyba jestem uczulona na dym. :unsure: Czy w takim przypadku pomoga te krople nawilzajace?

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #12131 przez andrea
Replied by andrea on topic szczypiące oczy
W takim przypadku najlepsze oczyszczenie komina. Wezwij natychmiast kominiarza. ;)

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #12156 przez Rosemary
Replied by Rosemary on topic szczypiące oczy
lalunia napisał:

Ja mam w domu piece i oczy szczypia mnie po rozpalaniu w piecu. Chyba jestem uczulona na dym. :unsure: Czy w takim przypadku pomoga te krople nawilzajace?

W tym przypadku raczej nie krople nawilzajace, tylko oklady lagodzace podraznienie spowodowane przez dym. Sprobuj okladow ze swietlika. Ale swoja droga powinnas cos zrobic z kominem, bo taki dym nie tylko podraznia oczy ale rowniez wdychasz go, a to juz gorsza sprawa. :(

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena