× Choroby i niedyspozycje

prążki na paznokciach

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #10657 przez kinga
Replied by kinga on topic prążki na paznokciach
Nie słyszałam, żeby prążki na paznokciach świadczyły o problemach z sercem. Na takie problemy wskazują wypukłe "zegarkowe" paznokcie a poza tym palec środkowy skrzywiony w kierunku serdecznego.;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Paula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 6 miesiąc temu #10814 przez Paula
Replied by Paula on topic prążki na paznokciach
Ja mam takie skrzywione środkowe palce już od kilku miesięcy, ale nie mam żadnych dolegliwości ze strony serca.:huh: Możesz coś więcej na ten temat napisać? O jakie schorzenie może chodzić?

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #10820 przez kinga
Replied by kinga on topic prążki na paznokciach
Nie wiem Paula o jakie schorzenie może chodzić. Pewnie trzeba by poszperać w dalekowschodniej medycynie, albo przebadać się pod kątem choroby serca.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #10830 przez karolina
Replied by karolina on topic prążki na paznokciach
Wg medycyny wschodniej, to może być blokada na meridianie krwiobiegu. Biegnie on własnie od czubka palca srodkowego, przez ręke i bark aż do piersi. Pamacaj rękę od nadgarstka po łokieć (tam są punkty do akupresury), jeśli znajdziesz bolące miejsca to rozmasuj. W miarę jak ból będzie znikał (nie pojawiał się już) palce powinny prostować się. Sprawdż i napisz czy pomogło. Sama jestem ciekawa, bo ostatnio drążę ten temat. Powodzenia.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #10855 przez barb
Replied by barb on topic prążki na paznokciach
Proszę nie zmieniajcie tematu wątku. Ten jest o prążkach na paznokciach. Proponuję założenie nowego wątku o akupresurze.

• Paula
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #10868 przez Paula
Replied by Paula on topic prążki na paznokciach
Sorki, Barb, czasami jestem bezmyślna. Zaraz zakładam nowy wątek o akupresurze. B)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena