× Choroby i niedyspozycje

zły słuch związany ze zgryzem

• Iwona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 tygodni temu #10294 przez Iwona
zły słuch związany ze zgryzem was created by Iwona
Od jakiegoś czasu gorzej słyszę. Badanie słuchu wykazało, że rzeczywiście źle słyszę ale na kości za uchem słuch jest dobry.;) Podobno taki efekt może dawać zły zgryz, bo jakieś kosteczki słuchowe mogą wówczas nie domykać się. Słyszałyście coś na ten temat? Wdzięczna byłabym ze wszelkie wskazówki, bo czeka mnie aparat słuchowy, czego wolałbym oczywiście uniknąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #10300 przez marzena
Replied by marzena on topic zły słuch związany ze zgryzem
To ciekawe co piszesz. Mojej babci słuch pogorszył się jak zrobiła sobie protezę. Może to ma jakiś związek.:S Nie wiesz jak to sprawdzić?

• Iwona
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 tygodni temu #10319 przez Iwona
Replied by Iwona on topic zły słuch związany ze zgryzem
Właśnie nie wiem jak sprawdzić czy to może mieć związek ze zgryzem. Chyba trzeba będzie wybrać się do dentysty, ale wolałabym wcześniej wiedzieć, że rzeczywiście taki związek jest.

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #10332 przez kamilka
Replied by kamilka on topic zły słuch związany ze zgryzem
Skonsultuj dobrego dentystę. Laryngolog powinien również to wiedzieć, ale problem z laryngologami jest ten, że często wolą z takich czy innych powodów zalecić aparat słuchowy.;)

• Ewa
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 2 tygodni temu #10337 przez Ewa
Replied by Ewa on topic zły słuch związany ze zgryzem
Dokładnie tak. Mojej mamie leciutko pogorszył się słuch więc poszła do laryngologa a ten skierował ją do konkretnej firmy handlującej aparatami, żeby tam zrobiła badanie słuchu. Po spojrzeniu na audiogram stwierdził, że powinna nosić aparat słuchowy, a ona przecież ma bardzo lekkie upośledzenie słuchu, rozmawia się z nią normalnie, przez telefon tez nie trzeba krzyczeć.;)

Więcej
9 lata 2 tygodni temu #10354 przez vanessa
Replied by vanessa on topic zły słuch związany ze zgryzem
Mnie kiedyś ortodonta mówił, że zły zgryz może powodować bóle ucha więc pewnie może wpływać również na słuch.:S

• Alina
  • Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 tydzień temu #10364 przez Alina
Replied by Alina on topic zły słuch związany ze zgryzem
Przy złym zgryzie młoteczek i kowadełko mogą nire domykać się i powodować pogorszenie słuchu. Każdy dentysta ci to powie, laryngolog zresztą też.;)

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena