× Choroby i niedyspozycje

Jak poprawić wzrok bez okularów?

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #45274 przez emiliana
Replied by emiliana on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
O beta karotenie na oczy nie słyszałam. Ale borówkę czy jagody staram się jeść codziennie i naprawdę widzę różnicę i czuję większy komfort. Tutaj też są fajne artykuły eksperckie o oczach - zdroweoczy.expert między innymi o astygmatyzmie, który niestety mam... też macie problem z jeżdżeniem autem w nocy? Bo ja dopiero niedawno odkryłam, że to przez astygmatyzm jeżdzę jak "pijany zając"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #45275 przez ksenia
Replied by ksenia on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
A czym się objawia twój problem? Ja od dawna źle widzę po zmroku ale traktowałam to jako kurzą ślepotę, choć witamina A mi nie pomagała. Nic nie wiem o tym, żebym miała astygmatyzm i u mnie chyba nie jest to przyczyną problemów. Wprawdzie dawno nie byłam u okulisty ale kurzą ślepotę mam chyba od zawsze, w każdym bądź razie odkąd jeżdżę samochodem (wcześniej tego po prostu nie zauważałam, bo mi nie przeszkadzało).

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #45337 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
To idź do okulisty i sprawdź czy nie masz astygmatyzmu. Bo wzrok się zmienia z wiekiem.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #45377 przez Kamila
Replied by Kamila on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?

emiliana napisał: O beta karotenie na oczy nie słyszałam.

To dlatego że beta-karoten na oczy nie działa. Tylko beta-karoten w naszym organizmie przeistacza się w witaminę A, która właśnie już działa, a głównie na ostrość widzenia po zmierzchu.

Firma sprzątająca - http://silver-service.pl/

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #45380 przez katarzyna
Replied by katarzyna on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Czyli działa, tylko pośrednio. Właśnie zajadam pyszne morele, pełno w nich beta karotenu i luteiny na dobry wzrok.:)

Więcej
2 lata 1 miesiąc temu #45803 przez barba
Replied by barba on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Mój tato miał teraz problem z okiem, coś mi wpadło i oko miał na maksa czerwone, widziałam ze jest źle bo sam bez namawiania pojechał z samego rana do okulisty, ten mu zrobił płukanie oka i wypłukał to coś, zalecił krople i lutezan brać na oczy, właśnie z luteiną. Niestety tatę namówic na jakies owoce inne niż jabłka to musiał by być cud, z warzyw to też tylko ziemniaki :/

Więcej
1 rok 10 miesiąc temu #46676 przez elka552
Replied by elka552 on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Wydaje mi się, że bez okularów i skutecznie to tylko metoda laserowa. Sama się nad tym zastanawiam i czytałam ostatnio na temat oferty kliniki Optegra. Zabieg metodą Lentivu ma być innowacyjny, ponieważ efekty są natychmiastowe. Ciekawe jak to faktycznie wygląda. Może ktoś próbował?

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena