× Choroby i niedyspozycje

Jak poprawić wzrok bez okularów?

• Alka
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 8 miesiąc temu #10053 przez Alka
Cześć
Od kilku lat noszę okulary, a wzrok mi się tylko pogarsza. Chce poprawić stan moich oczu więc czasem coś łykam, ale mało pomaga. Co jeszcze mogę zrobić dla moich oczu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #10059 przez karolina
Replied by karolina on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Spróbuj poćwiczyć oczy. Przykład ćwiczeń masz tu:
www.cyberbaba.pl/content/view/1672/90/ .
Widziałam kiedyś film o tych ćwiczeniach, podobno rzeczywiście poprawiają ostrość widzenia.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #10061 przez gemma
Replied by gemma on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Kilka dni temu byłam u okulisty i okazało się, że mam -1,25, czyli jestem krótkowidzem. Ćwiczenia wyglądają ciekawie, bo jednak chciałabym uniknąć konieczności noszenia okularów... Ale czy to ćwiczenia uniwersalne? Dla dalekowidzów i dla krótkowidzów?

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #10104 przez salinna
Replied by salinna on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Byłam kiedyś na kursie - ćwiczenia są proste i faktycznie widać efekty tych ćwiczeń. Bardzo dużo informacji i konkretów znajdziesz na stronie www.akasha.com.pl

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #10114 przez karolina
Replied by karolina on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Te chińskie ćwiczenia są raczej dla krótkowidzów. Poza ćwiczeniami, staraj się co jakiś czas oderwać wzrok od książki czy ekranu komputera i spojrzeć w dal przez okno.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #10121 przez kinga
Replied by kinga on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
Świeżym okularnikom radzę nie zaczynać od silnych szkieł.. raczej o 0,25 niżej niż wychodzi z badania wzroku. Ćwiczenia podobno są dobre i można nimi poprawić ostrość widzenia, ale trzeba ćwiczyć systematycznie.;) Ja radzę dodatkowo zadbać o przeciwutleniacze dla wzroku czyli jeść dużo ciemnych owoców, a szczególnie jagody.

• Julcia
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 7 miesiąc temu #10136 przez Julcia
Replied by Julcia on topic Jak poprawić wzrok bez okularów?
kinga napisał:

Świeżym okularnikom radzę nie zaczynać od silnych szkieł.. raczej o 0,25 niżej niż wychodzi z badania wzroku...

To samo mówił mi okulista. Najpierw byłam u jednego, który przepisał mi szkła silniejsze niż potrzebowałam, bo jak czytałam to podejrzewał, że zgaduję (niby dlaczego miałabym zgadywać?;) ). W efekcie nie mogłam w okularach przepisanych przez niego np. schodzić po schodach, bo stopnie mi uciekaoly i bolałam mnie ciągle głowa. Poszłam więc do innego okulisty i ten przepisał szkła o pół dioptri słabsze! i wtedy wszystko było OK. Ten drugi okulista powiedział, że lepiej zaczynać od słabszych szkieł, żeby nie rozleniwiać oka.

Moderatorzy: barbkarolina
Zasilane przez Forum Kunena