Biegnij dla WOŚP. Biegnij dla siebie!

Już w najbliższą niedzielę, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Warszawie kolejny bieg „Policz się z cukrzycą”. Dołącz do biegu gdziekolwiek jesteś i wspieraj WOŚP z aplikacją mobilną Kręć kilometry.
Po raz pierwszy możesz wziąć udział w biegu „Policz się z cukrzycą” gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że pobierzesz darmową mobilną aplikację na swojego smartfona i przebiegniesz taki sam dystans, jak zawodnicy w Warszawie, czyli 5 kilometrów. To symboliczny gest, pokazujący, że wspieramy chorych na cukrzycę, ale jednocześnie dbamy o swoją kondycję i zdrowie. A jak wiadomo, profilaktyka to jeden z głównych wątków propagowanych przez WOŚP.

W akcji może wziąć udział każdy z nas. Załóż wygodny strój, chwyć buty do biegania i, zamiast spędzać niedzielę na kanapie, ruszaj przed siebie!
-Włączyliśmy się do akcji „Policz się z cukrzycą”, bo chcemy zachęcić wszystkich do dbania o zdrowie i propagowania sportowego stylu życia– mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która stworzyła aplikację Kręć kilometry.
Cukrzyca jest przewlekłą chorobą, której przyczyną jest zaburzenie wydzielania insuliny. Obecnie cierpią na nią w Polsce ponad 2 miliony ludzi. Szacuje się, że ok. 40% chorych w ogóle nie wie o swojej chorobie, a pacjenci zgłaszają się do lekarza, gdy jest ona już bardzo zaawansowana. Uprawianie sportu znacząco zmniejsza ryzyko zachorowania.

Więcej informacji na stronie: bieg.wosp.org.pl
Aplikacja do pobrania na: www.kreckilometry.pl

 

Zobacz również:

Jak intensywny spacer


Jak intensywny spacer?

Jak ćwiczyć zimą


Zimowy trening

Ruch a inteligencja


Jogging na inteligencję