Ćwiczenia obniżają ciśnienie

Jeśli chcesz obniżyć ciśnienie krwi a jednocześnie uniknąć lub ograniczyć przyjmowanie leków na nadciśnienie, ćwiczenia są niezbędne. W dodatku ćwiczenia obniżające ciśnienie nie wymagają specjalnego sprzętu i praktycznie nic nie kosztują.

Nawadnianie przy wysiłku fizycznym

Woda pełni szereg ważnych funkcji w organizmie, życie bez niej nie mogłoby istnieć. Nie jest magazynowana w organizmie człowieka, dlatego systematycznie musi być uzupełniana. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób aktywnych fizycznie, ponieważ niedobór wody może prowadzić do wielu zaburzeń, a nawet do śmierci.

Jak szybko odprężyć się w biurze

Siedzący tryb życia nie jest zdrowy, to pewne. Utrzymywanie określonej postawy przez dłuższy czas, a szczególnie gdy nie jest ona ergonomiczna, jest źródłem bólu i stresu. Jak temu zaradzić, gdy trzeba spędzać codziennie kilka godzin za biurkiem?

Motywacja do ćwiczeń

Bez aktywności fizycznej nie ma zdrowia. Wiemy to, ale trudno nam utrzymać motywację do ćwiczeń. Podejmujemy wprawdzie postanowienia, że będziemy ćwiczyć regularnie i nawet zaczynamy, ale szybko odpuszczamy sobie. Podpowiadamy jak utrzymać motywację do ćwiczeń przez dłuższy czas.

Spacer na lepszą pamięć

Aktywność fizyczna, w tym spacery poprawiają krążenie, dotleniają i usprawniają i mięśnie i kości. Ale najnowsze badania dowodzą, że codzienne spacerowanie może pomóc także w poprawie pamięci i funkcji poznawczych. I nie musi to być intensywny marsz.

Jakie badania przy uprawianiu sportu

Aktywność fizyczna musi być podejmowana w poszanowaniu indywidualnych możliwości i ze zwróceniem uwagi na to, jak zmieniają się potrzeby organizmu w miarę pocenia się. Dla aspirujących sportowców istotne może być oznaczenie we krwi, poziomu jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia.

Ćwicz bezpiecznie zimą

Zimowa pogoda może skutecznie zniechęcić do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Ale nie musisz z nich rezygnować. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by nie obawiać się chłodu w czasie ćwiczeń. Podpowiadamy jak zabezpieczyć się przed przemarznięciem i czerpać przyjemność z zimowego treningu.

Wady postawy - jakie ćwiczenia?

Wady postawy mają swój początek najczęściej w dzieciństwie, kiedy kręgosłup znajduje się w fazie wzrostu. Popełnione wówczas błędy rzutują na naszą sprawność i funkcjonowanie w dorosłym życiu. Jak im zapobiegać i jak sobie radzić ze schorzeniami kręgosłupa?

Jak ćwiczyć w ciąży?

„Dużo odpoczywaj, nie przemęczaj się” – która kobieta w ciąży tego nie słyszała? A przecież ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać?

Zdrowie i sporty ekstremalne

Wytrzymałość fizyczna, odporność na stres i zamiłowanie do wysokiego poziomu adrenaliny – to cechy wyróżniające entuzjastów sportów ekstremalnych. Zanim jednak zdecydujesz się na wspinaczkę, nurkowanie czy kolarstwo górskie, wykonaj podstawowe badania.

Wybieramy najlepszy rower

Wiosną to idealny czas na przesiadkę na rower. Jeśli twój stary jednoślad jest już mocno wyeksploatowany, pomyśl o kupnie nowego. Jednak, nim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, przyjrzyj się dokładnie poszczególnym modelom, by wybrać ten idealny, stworzony akurat dla ciebie.

bieg-wosp-photoxpress 5212938Już w najbliższą niedzielę, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Warszawie kolejny bieg „Policz się z cukrzycą”. Dołącz do biegu gdziekolwiek jesteś i wspieraj WOŚP z aplikacją mobilną Kręć kilometry.

trening-miesni-keglaRaczej nie słyszałyśmy od mamy zachęty: „Córuś, pamiętaj, by ćwiczyć mięśnie Kegla”. Jednak ostatnimi czasy, gdy dbanie o zdrowie intymne jest coraz popularniejsze, a na dźwięk słów: „macica”, „mięśnie pochwy” czy „udany seks” nikt się już nie gorszy, temat staje się modny.

wyprostuj-sie-photoxpress 2588562Korzyści, które daje zachowywanie prawidłowej postawy są nieocenione. Wyprostowana postawa to nie tylko mniejsze napięcie fizyczne, ale i emocjonalne. To znacznie mniejsze ryzyko dolegliwości bólowych kręgosłupa, ale także lepsze dotlenienie i większa wiara we własne siły.