- Kategoria: Gimnastyka w chorobach
Jeśli chcesz obniżyć ciśnienie krwi a jednocześnie uniknąć lub ograniczyć przyjmowanie leków na nadciśnienie, ćwiczenia są niezbędne. W dodatku ćwiczenia obniżające ciśnienie nie wymagają specjalnego sprzętu i praktycznie nic nie kosztują.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Woda pełni szereg ważnych funkcji w organizmie, życie bez niej nie mogłoby istnieć. Nie jest magazynowana w organizmie człowieka, dlatego systematycznie musi być uzupełniana. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób aktywnych fizycznie, ponieważ niedobór wody może prowadzić do wielu zaburzeń, a nawet do śmierci.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Siedzący tryb życia nie jest zdrowy, to pewne. Utrzymywanie określonej postawy przez dłuższy czas, a szczególnie gdy nie jest ona ergonomiczna, jest źródłem bólu i stresu. Jak temu zaradzić, gdy trzeba spędzać codziennie kilka godzin za biurkiem?
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Bez aktywności fizycznej nie ma zdrowia. Wiemy to, ale trudno nam utrzymać motywację do ćwiczeń. Podejmujemy wprawdzie postanowienia, że będziemy ćwiczyć regularnie i nawet zaczynamy, ale szybko odpuszczamy sobie. Podpowiadamy jak utrzymać motywację do ćwiczeń przez dłuższy czas.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Aktywność fizyczna, w tym spacery poprawiają krążenie, dotleniają i usprawniają i mięśnie i kości. Ale najnowsze badania dowodzą, że codzienne spacerowanie może pomóc także w poprawie pamięci i funkcji poznawczych. I nie musi to być intensywny marsz.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Aktywność fizyczna musi być podejmowana w poszanowaniu indywidualnych możliwości i ze zwróceniem uwagi na to, jak zmieniają się potrzeby organizmu w miarę pocenia się. Dla aspirujących sportowców istotne może być oznaczenie we krwi, poziomu jonów sodu, potasu, magnezu i wapnia.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Zimowa pogoda może skutecznie zniechęcić do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Ale nie musisz z nich rezygnować. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by nie obawiać się chłodu w czasie ćwiczeń. Podpowiadamy jak zabezpieczyć się przed przemarznięciem i czerpać przyjemność z zimowego treningu.
- Kategoria: Gimnastyka w chorobach
Wady postawy mają swój początek najczęściej w dzieciństwie, kiedy kręgosłup znajduje się w fazie wzrostu. Popełnione wówczas błędy rzutują na naszą sprawność i funkcjonowanie w dorosłym życiu. Jak im zapobiegać i jak sobie radzić ze schorzeniami kręgosłupa?
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
„Dużo odpoczywaj, nie przemęczaj się” – która kobieta w ciąży tego nie słyszała? A przecież ruch ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, figurę oraz samopoczucie. Jeśli więc nie ma żadnych przeciwwskazań, warto być jak najdłużej aktywną. Jaki sport wybrać, czego unikać i na co uważać?
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Wytrzymałość fizyczna, odporność na stres i zamiłowanie do wysokiego poziomu adrenaliny – to cechy wyróżniające entuzjastów sportów ekstremalnych. Zanim jednak zdecydujesz się na wspinaczkę, nurkowanie czy kolarstwo górskie, wykonaj podstawowe badania.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Wiosną to idealny czas na przesiadkę na rower. Jeśli twój stary jednoślad jest już mocno wyeksploatowany, pomyśl o kupnie nowego. Jednak, nim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie, przyjrzyj się dokładnie poszczególnym modelom, by wybrać ten idealny, stworzony akurat dla ciebie.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Już w najbliższą niedzielę, podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Warszawie kolejny bieg „Policz się z cukrzycą”. Dołącz do biegu gdziekolwiek jesteś i wspieraj WOŚP z aplikacją mobilną Kręć kilometry.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Raczej nie słyszałyśmy od mamy zachęty: „Córuś, pamiętaj, by ćwiczyć mięśnie Kegla”. Jednak ostatnimi czasy, gdy dbanie o zdrowie intymne jest coraz popularniejsze, a na dźwięk słów: „macica”, „mięśnie pochwy” czy „udany seks” nikt się już nie gorszy, temat staje się modny.
- Kategoria: Gimnastyka dla zdrowie
Korzyści, które daje zachowywanie prawidłowej postawy są nieocenione. Wyprostowana postawa to nie tylko mniejsze napięcie fizyczne, ale i emocjonalne. To znacznie mniejsze ryzyko dolegliwości bólowych kręgosłupa, ale także lepsze dotlenienie i większa wiara we własne siły.