Sudoku dla dzieci do wydruku

Sudoku to bardzo popularna gra wymyślona przez Japończyków. Jej zasady są proste; Sudoku to plansza podzielona na 81 pól (po 9 pól w każdym rzędzie i każdej kolumnie), oraz na 9 mniejszych obszarów, zawierających po 9 pól.
Na początku gry niektóre z pól planszy Sudoku są już wypełnione cyframi.
Celem gry jest uzupełnienie pozostałych pól planszy cyframi od 1 do 9 (po jednej cyfrze w każdym polu) w ten sposób, aby każda z cyfr wystąpiła tylko po jednym razie w każdym wierszu, kolumnie i obszarze.
Jak widzisz do gry w Sudoku nie potrzeba specjalnej wiedzy matematycznej, przyda się za to zdolność logicznego myślenia i zdrowy rozsądek.

Plansze do gry znajdują się w plikach PDF, w 3 grupach wiekowych: dla najmłodszych (5-6 lat), dla średniaków (6-8 lat) i dla starszaków (9-10 lat). Oczywiście podział jest umowny i najlepiej dobrać indywidualnie odpowiednie plansze do aktualnego poziomu dziecka. W pliku Rozwiązania znajdują się rozwiązania wszystkich układów.

Wprawki dla najmłodszych
Sudoku dla średniaków
Sudoku dla starszaków

Rozwiązania

Starszak może również rozwiązać codziennie inne sudoku online. Możesz też wydrukować je klikając na ikonę drukarki w lewym dolnym rogu.

Powered by SudokuKingdom.com

 

Zobacz również:

Krzyżówki dla dzieci


Krzyżówki do wydruku

Piosenki dla dzieci


Piosenki

Kolorowanki edukacyjne dla dzieci


Kolorowanki edukacyjne