kolorowanki-edukacyjneDzięki kolorowankom edukacyjnym dziecko nie tylko miło spędzi czas i rozwinie wyobraźnię, ale też wiele się nauczy. Będzie np. wiedziało, jak prawidłowo przejść przez ulicę, na czym polega ekologia oraz jakie potrawy zdrowe i należy je jeść, by być dużym i silnym.

kreatywne-kolorowanki-sxc.hu_1142047

Tym razem przedstawiamy kilka innego rodzaju kolorowanek, które będą uczyć dzieci wyobraźni. A to dlatego, że maja otwartą formę rysunków, które dziecko ma najpierw uzupełnić, a dopiero potem pokolorować.

Kolorowanki edukacyjne

Proponowane przez nas kolorowanki edukacyjne uczą i jednocześnie bawią. Dziecko uczy się precyzyjnego kolorowania, a jednocześnie rozpoznawania kolorowanych obiektów. Na początek najpiękniejsze motyle.

zadania-logiczneŁamigłówki i zadania logiczne, dostosowane do wieku dziecka, to doskonała szkoła myślenia, wyzwalająca kreatywność i ucząca niesztampowego myślenia. Rozwiązywanie ich stanowi znakomity trening umysłu, uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, ćwiczy koncentrację.

labirynt-photoxpress 4512294Szukanie drogi w labiryncie to lubiana przez dzieci zabawa. Rozwija zdolności manualne i uczy koncentracji. Zobacz propozycje labiryntów dla maluchów i średniaków a potem je wydrukuj i daj dziecku do rozwiązania.

 

krzyzowki-sxc.hu 786540Krzyżówki to edukacyjna zabawa, pomocne są w ćwiczeniu pisania literek, ortografii, a także abstrakcyjnego myślenia. Na początek kilka najprostszych krzyżówek dla najmłodszych. Wydrukuj krzyżówkę i daj dziecku do rozwiązania.

Sudoku do wydrukuDo gry w Sudoku nie potrzeba specjalnej wiedzy matematycznej, przyda się za to zdolność logicznego myślenia i zdrowy rozsądek. Wydrukuj zadania i daj dziecku do rozwiązania. Starszemu dziecku proponujemy rozwiązanie sudoku online.

kolorowanki-sxc.hu 1086444Dzieci kochają kolorowanki. I bardzo dobrze, bo kolorowanki, szlaczki, łączenie punktów, uzupełnianie wzorów i temu podobne zajęcia stymulują rozwój funkcji przydatnych później w szkole.Wydrukuj więc kolorowankę i daj dziecku kredki do rąk.