Darmowy kurs przygotowujący do nauki pisania

Chcesz wypróbować autorski program Bazgroszytu przygotowujący dzieci do nauki pisania? Już teraz darmowy kurs jest dostępny na Bazgroszyt.pl Rozpocznij ćwiczenia z Twoim dzieckiem, a codziennie otrzymasz dostęp do 2 kolejnych kart do wydruku.

Nie od razu Rzym zbudowano. Pisanie to umiejętność, którą zdobywamy stopniowo, o ile jesteśmy odpowiednio stymulowani. Początkowo niezgrabny chwyt u dziecka wyrabia się, a ruch ręki nabiera płynności, gdy maluszek często wykonuje czynności wymagające większej precyzji, takie jak kolorowanie. Popatrz na pierwsze rysunki Twojego dziecka. Wyglądają tak, dlatego, że w wieku dwóch lat używając ręki poruszamy jeszcze całym ramieniem. Następnie, precyzyjniejsze kreski pojawiają się, gdy zaczynamy używać nadgarstka. W pisaniu wykorzystujemy oba te ruchy, więc trzeba je rozwijać, ale i skoordynować. Doskonałym zadaniem rozwijającym sprawność rączek są ćwiczenia grafomotoryczne. Rysowanie po śladzie, czy szlaczki to świetna wprawka przed opanowaniem literek. Ważne jest, by takie zadania sprawiały przyjemność, a kolorowanki budziły zainteresowanie dzieci. Jak mówi popularne przysłowie „ćwiczenie czyni mistrza”, ale droga od pierwszych kresek do pierwszych literek, po słowa i zdania, nie musi być nudna. Maluszki w wieku przedszkolnym nie będą chętne do mechanicznego powtarzania tych samych czynności bez odpowiedniej oprawy. Gdy ćwiczenia są zabawą sięgamy do nich częściej i chętniej. Czas poświęcony na naukę ma być wypełniony radością. Dzięki temu, nie tylko zachęcimy dzieci do zdobywania nowych umiejętności, ale i ułatwimy im ich przyswajanie. Pozytywne emocje sprzyjają zapamiętywaniu i wyrabiają dobre nawyki. Dlatego właśnie Bazgroszyt.pl poleca naukę pisania w towarzystwie przyjaznych Kredziaków, które wyskoczyły z pudełka kredek - jest Rysek, Kredzia, i Kolorozaurus. Zadbaj też o to, by ilość zadań nie rozpraszała lub nie przytłaczała dziecka – dawaj mu do wypełnienia po 1 karcie. Po kolejną można sięgnąć, gdy już skończy i pochwali się rezultatami. Nie zapomnij omówić ćwiczenia i pochwalić wykonanie – pozytywne wzmocnienie procentuje i dodatkowo buduje miłą atmosferę nauki.

Kurs przygotowujący do nauki pisania możesz wypróbować już dziś. W ofercie również specjalny prezent – zestaw ćwiczeń grafomotorycznych. Wystarczy zarekomendować kurs innym rodzicom. Wypełnij formularz na stronie www.bazgroszyt.pl/przygotuj-dziecko-do-nauki-pisania-karty i odbierz kolejne karty w prezencie dla Twojego dziecka. Te i inne ciekawostki czekają, więc wejdź na Bazgroszyt.pl

 

Zobacz również:

Motywacja dziecka do nauki


Jak zmotywować dziecko do nauki?

Dziecko i doświadczenie


Dziecko i doświadczenie

Język akceptacji


Mów językiem akceptacji