Edukacyjne e-booki dla najmłodszych

E-booki, czyli książki na tablety i czytniki są coraz bardziej popularne. Chcemy czytać w tramwaju, na spacerze w parku, czy w podróży. Co więcej, taka elektroniczna forma książki pozwala zaoszczędzić miejsce na półce i można ją (i kilkadziesiąt innych!) zabrać ze sobą nawet do damskiej torebki, czy do walizki w długą podróż. W tej nowoczesnej formie dostępne są już także materiały edukacyjne dla najmłodszych – dzięki wydawnictwu Bazgroszyt.

Coraz więcej książek jest dostępnych w wersji elektronicznej. Według analizującej rynek książki w Polsce firmy Biblioteka Analiz, w 2013 roku rynek e-booków był wart ok. 78-80 mln zł. Kupujący e-booki mogą często sięgać po nowe tytuły szybciej niż kupujący książki papierowe lub po zdecydowanie niższych cenach. Powstają coraz to nowe serwisy i sklepy internetowe oferujące książki w wersji cyfrowej. Rynek prasy także się zmienia i bierze udział w tej cyfrowej rewolucji. Nadeszły takie czasy, kiedy czytelnik ma ogromny wybór: możemy kupić e-booka, audiobooka, tradycyjną książkę albo… e-booka do wydrukowania.

Kreatywne i edukacyjne ćwiczenia i zeszyty w formie e-booków do wydrukowania oferuje edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl i jest to zupełna NOWOŚĆ. Tematyka e-booków dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest bardzo obszerna: Alfabet, Grafomotoryka, Matematyka, Logiczne myślenie, Gotowi do szkoły. Z Bazgroszytem dziecko będzie się uczyć zupełnie inaczej - z wyobraźnią, rysując i doskonale się bawiąc. W poznawaniu cyferek i literek, w odkrywaniu świata, dziecku towarzyszą sympatyczni bohaterowie: Kredzia, Rysek i Kolorozaurus.

Zaletą e-booków do wydrukowania z wydawnictwa Bazgroszyt jest nieograniczony dostęp do pobranego materiału. Karty i ćwiczenia możesz drukować wielokrotnie, ile i kiedy chcesz. Dzięki temu dziecko może trenować wielokrotnie i ciągle jest inspirowane do szukania nowych, niestandardowych rozwiązań, przez to rozwija swoją wyobraźnię i uczy się w mądry sposób.

E-booki do wydrukowania z wydawnictwa Bazgroszyt.pl w formie epubów są już dostępne w wielu sklepach internetowych.

Bazgroszyt.pl to serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-8, który rozwija, uczy i bawi poprzez twórcze rysowanie. Daje w ten sposób dziecku wiele korzyści: rozwój wyobraźni, poszerzanie wiedzy o świecie i ćwiczenia grafomotoryczne. Bazgroszyt proponuje sposób na naukę wiedzy przedmiotowej, takiej jak matematyka, logiczne myślenie, czy język angielski – poprzez rysowanie – lekko i z wyobraźnią.

Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki, ponad 500 otwartych kolorowanek, edukacyjne gry i aplikacje. Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami i rodzicami. Bazgroszyt wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie. Skoro rysowanie to frajda, to nauka przez rysowanie może być tylko jeszcze większą frajdą.

Więcej na:www.bazgroszyt.pl

 

Zobacz również:

Wakacyjne czytanie


Wakacyjne czytanie

Stwórz wielkiego pisarza


Zbudź pisarskie zdolności

Rozruszaj dziecko


Rozruszaj dziecko w wakacje