Dziewczęce uczesania komunijne na długich włosach

Komunia to wyjątkowo ważny dzień w życiu każdego malucha, jak i jego rodziców. Nie rzadko przygotowania do tego święta trwają miesiącami, a mamy od tygodni szykują swoje pociechy do przystąpienia do Pierwszej Komunii. Każdy pragnie, by jego dziecko zapamiętało ten dzień jak najlepiej i zachowało jedynie miłe wspomnienia. Warto więc zadbać o to, by maluchy czuły się komfortowo we własnej skórze, a jednocześnie wyglądały ładnie i stosownie do uroczystości. Wśród dziewczynek niezwykle dużą rolę odgrywa uczesanie, a niemal każda z nich marzy o tym, by prezentować się jak najładniej i nie odbiegać od reszty grupy. Jednocześnie nie można zapominać o tym, że uczesanie należy dopasować jak najlepiej do ubrania, w zależności od tego, czy jest to alba, czy też wymyślna sukienka komunijna. Aby wszystko komponowało się najlepiej, a dziecko wyglądało schludnie, modnie i stosowanie do okazji, warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami fryzur komunijnych dla dziewczynek, które lubią nosić rozpuszczone luźno włosy.

Dziewczęce loczki

Rozpuszczone włosy są niezwykle wygodne w noszeniu i sprawiają, że dziewczynki czują się w nich bardzo komfortowo. Jedną z ciekawszych, a zarazem prostych w wykonaniu stylizacji na długich włosach dziecka, są pojedyncze loczki stworzone od połowy długości kosmyków. Dzięki takiemu uczesaniu włosy zyskują na objętości, jednocześnie nadając szlachetności i odświętności całości stylizacji. Pojedyncze loki na włosach można stworzyć na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest zakręcenie loków za pomocą lokówki. Wystarczy podzielić fryzurę na pojedyncze, średniej grubości kosmyki, a następnie każdy z nich nawijać od końcówek w górę, zawijając włosy na lokówce do wewnątrz. Tak nawinięte włosy należy przytrzymać przez kilka sekund, a następnie delikatnie rozpuścić. Inną metodą tworzenia loków jest zakręcenie włosów na wałki. Korzyść wynikająca z tego sposobu stylizacji wynika z faktu, iż każdy ma możliwość indywidualnego doboru średnicy wałka, dzięki czemu można regulować grubość skrętu. Warto jednak zaznaczyć, iż ten sposób skręcania włosów wymaga poświęcenia większej ilości czasu i wysiłku. Aby fryzura utrzymała się długo na głowie, należy całość na koniec spryskać lakierem utrwalającym.

Burza loków i karbowane

Dziewczynki, które mają możliwość wyboru sukienki komunijnej i zdecydują się na niemal bajkową kreację z wieloma falbanami, mogą także zaszaleć z fryzurą. W takim przypadku doskonale będzie wyglądać burza loków, ozdobiona dekoracyjną opaską do włosów. Fantazyjne loki bez problemu można stworzyć za pomocą wałków. By fryzura była jak najbardziej pełna i uniesiona, należy zastosować wałki o niewielkiej średnicy. Choć wymaga to większego zaangażowania czasowego i pracy, to efekt będzie powalający. Wystarczy podzielić włosy na kilkanaście pasm, a każde z nich dokładnie nawinąć na wałek. Walki najlepiej nawijać na mokre kosmyki i pozostawić na noc. Dzięki temu przez noc włosy zakręcą się i dobrze wyschną, a fryzura będzie trwała i utrzyma się nawet przez kolejne dwa dni na głowie pociechy. Równie ciekawą propozycją fryzury komunijnej dla dziewczynek są włosy karbowane, które można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest karbowanie włosów za pomocą specjalnej karbownicy. Dzięki temu szybko i bez problemów można stworzyć wspaniałą fryzurę. Drugą opcją jest zaplecenie wielu warkoczyków na głowie i pozostawienie na kilka godzin. Po rozpleceniu warkoczy, na głowie dziecka pojawi się fantastyczne uczesanie.

Lśniące i proste

Choć z pozoru może się wydawać, że stworzenie prostych i lśniących włosów nie sprawi żadnych kłopotów, to zdarza się, że niektóry rodzaj włosów może nastręczyć trudności w układaniu fryzury. Warto więc zastosować się do podstawowych wskazówek, dotyczących układania prostych włosów. Przede wszystkim podczas mycia głowy dziecka, można zastosować odżywkę prostującą i wygładzającą włosy. Dzięki temu nie powinny pojawić się trudności z rozczesaniem pukli. Następnie należy zastosować jedwab w płynie, który dodatkowo zmiękczy i rozprostuje kosmyki. Idealnie proste włosy można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na suszeniu włosów suszarko- szczotką, podwijając końcówki włosów do środka. Dzięki takiemu zabiegowi, fryzura będzie jednocześnie idealnie prosta, a zarazem pełna objętości. Inną metodą jest prostowanie za pomocą prostownicy. Warto stosować urządzenie z ceramicznymi płytkami, dzięki czemu włosy nie będą narażone na zbyt duże zniszczenia. Nie można też przesadzać z temperaturą i nagrzewać prostownicę jedynie do 180 stopni, dzięki czemu kosmyki nie będą się wysuszać. Na koniec fryzurę można spryskać sprayem ochronnym, przez co włosom dziecka nie będzie straszny ani szkodliwy wiatr, ani szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Ozdobne warkoczyki

Nawet najprostsze uczesania mogą świetnie się prezentować z dziewczęcymi i skromnymi kreacjami. Dlatego dziewczynki, które podczas komunii będą ubrane w albę, mogą ozdobić swoją fryzurę pięknymi warkoczykami. Takowe warto zapleść z obu stron głowy i spiąć z tyłu. Na tle rozpuszczonych włosów z delikatnie podkręconymi końcówkami, taka fryzura będzie się prezentować uroczo i dziewczęco. Pojedyncze, cienkie warkoczyki można także zapleć na całej głowie, a resztę włosów pozostawić proste lub delikatnie podkręcone. Aby fryzura nabrała jeszcze więcej wdzięku, w warkoczyki można wpleść, lub wpiąć perłowe koraliki, które dodadzą elegancji.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Zobacz również:

Wakacyjne czytanie


Wakacyjne czytanie

Dziecko i doświadczenie


Dziecko i doświadczenie

Naucz dziecko zarządzania pieniędzmi


Naucz dziecko oszczędzania