Jak dbać o rozwój dziecka na wakacjach?

Wakacje to dla dzieci czas odpoczynku od szkoły, jednak nie oznacza to, że nie mogą się one w tym czasie uczyć nowych rzeczy. Do walizki na wymarzony urlop z całą rodziną warto zabrać kreatywne gry i zabawy. Edukacyjny serwis Bazgroszyt.pl przygotował właśnie takie twórcze pomysły na wakacje dla dzieci.

Przed nami czas wakacyjnych wyjazdów, podczas których można zachęcać dziecko do ćwiczenia pamięci i koncentracji oraz rozwijania wyobraźni. Pamiętacie te proste gry, w które gramy jadąc samochodem? Zamiast liczyć czerwone samochody zagrajcie w skojarzenia albo gry słowne – jedna osoba mówi jakiś wyraz, kolejna musi powiedzieć słowo zaczynające się na ostatnią literę poprzedniego itd. Można też powtarzać wszystkie słowa, które się wcześniej pojawiły i w ten sposób ćwiczyć pamięć. Starszym dziecim na pewno przypadnie do gustu gra „kim jestem”- jedna osoba myśli o znanej postaci, a pozostali muszą zgadnąć (za pomocą zadawania pytań np. „czy jest to kobieta?”, „czy to żyjąca postać?”) o kim.

A co robić, kiedy już dojedziemy na miejsce? Może zagrać w kreatywną grę i wspólnie porysować? Bazgroszyt XXL na lato to teczki w dużym formacie A3 wraz z naklejkami, kolorowankami, ćwiczeniami do nauki pisania, grami planszowymi i naklejkami. Kreatywne autorskie kolorowanki i ćwiczenia grafomotoryczne są poświęcone różnym tematom. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie: są Kucyki, Kosmos, Zwierzaki, Europa czy Wzorki. Dzięki dużemu formatowi kart dzieci mogą ćwiczyć nie tylko ruch nadgarstka, ale przede wszystkim ruch ramienia, co ułatwi im naukę pisania. Gry planszowe Bazgroszyt.pl: „Grzybobranie”, „W brzuchu wieloryba”, „Ale podróż” zawierają specjalne karty do ćwiczenia grafomotoryki w czasie gry w przyjazny i kreatywny sposób.

Memo Minki to edukacyjna gra dla dzieci, która rozwija pamięć i poprawia koncentrację. Łączy w sobie aż 2 rodzaje zabawy: klasyczną grę „Memo” polegającą na łączeniu w pary odpowiednich kart z wizerunkami Kredziaków pokazujących różnorodne emocje oraz Czarnego Piotrusia”. Dzięki Memo Minkom Twoje dziecko ma szansę nie tylko ćwiczyć spostrzegawczość, ale także nauczyć się nazywać emocje. – Systematyczny trening pamięci przyspiesza zapamiętywanie, poprawia czas przechowywania informacji w pamięci i ułatwia ich odtwarzanie. Warto więc ćwiczyć pamięć! Dzięki grom typu „memo”, polegającym na zapamiętywaniu ukazujących się obrazków możemy poprawić pamięć i koncentrację – mówi Agnieszka Łysakowska, pedagog współpracująca z Bazgroszyt.pl.

Wszystkie te gry i zabawy to idealny pomysł na wakacje, można je zapakować do walizki czy plecaka i ruszać w drogę! Dzieci na pewno nie będą się nudzić na pikniku czy na plaży podczas naszych letnich wyjazdów. Pamiętajmy, że dzieci uczą się przede wszystkim poprzez zabawę.

Bazgroszyt XXL oraz Memo Minki to jedne z produktów oferowanych przez Bazgroszyt.pl – serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-6, który rozwija wyobraźnię i przygotowuje maluchy do szkoły. Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki, gry edukacyjne oraz ponad 300 otwartych kolorowanek. Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami oraz na bazie autorskiego Innowacyjnego Modelu Nauczania. Bazgroszyt.pl wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie.

Dochód ze sprzedaży produktów w sklepie Bazgroszyt.pl przeznaczony jest na fundację „Mówimy obrazami”. Do tej pory jej wolontariusze wręczyli ponad 31 tysięcy kredek – otrzymało je ponad 2700 dzieci. Facebook „Mówimy obrazami” zrzesza ponad 13 tysięcy fanów. Pokolorujmy razem całą Polskę!

 

Zobacz również:

Gry z kartką papieru


Gry z kartką papieru

Wakacyjne czytanie


Wakacyjne czytanie

Gry słowne dla dzieci


Gry słowne