Przygotuj dziecko do pisania z Bazgroszyt.pl

Powodzenie dziecka w pierwszym okresie nauki jest gwarancją jego przyszłych szkolnych osiągnięć. Doskonale zdają sobie z tego sprawę rodzice dzieci idących do szkoły. Szukają skutecznych narzędzi, które pomogą dziecku dobrze wystartować w szkole i harmonijnie odnaleźć się w nowym środowisku. Z pomocą przychodzi kurs nauki pisania opracowany przez Bazgroszyt.pl

To naturalne, że rodzice chcą pomóc swojemu dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji w szkole. Dlatego też wielu z nich decyduje się na przygotowanie dziecka do nauki jeszcze zanim znajdzie się ono w szkolnych murach. I mają rację, bowiem, jak dowodzą badania, najlepszy okres dla rozwijania naszej zdolności uczenia się to ten przed rozpoczęciem nauki w szkole. Większość połączeń nerwowych mózgu kształtuje się w pierwszych latach życia – 50% naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych 4 lat, kolejne 30% do ukończenia 8 lat. - Dzieci, które trenują umiejętności potrzebne do rozpoczęcia nauki w szkole, lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu problemów i mają większe zaufanie do swoich możliwości - mówi Agnieszka Łysakowska, nauczyciel klas 1-3 współpracujący z Bazgroszyt.pl.

Specjalnie dla dzieci przygotowujących się do szkoły powstał kurs nauki pisania dostępny na Bazgroszyt.pl. Opiera się on na idei nauki poprzez zabawę, tak ważnej w rozwoju dzieci w wieku 3-6 lat. W ramach kursu nauki pisania dziecko nie tylko poznaje literki, ale również rysuje, zgaduje, szuka ukrytych elementów i świetnie się bawi! Dzięki temu rozwija motorykę ręki, spostrzegawczość, logiczne myślenie, percepcję wzrokowo – ruchową, a także wyobraźnię i wiedzę o świecie.

Specjalnie dla Bazgroszyt.pl powstał Innowacyjny Model Nauczania, stworzony przez kognitywistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Opracowanie to dostarcza  naukowych podstaw do niecodziennego zestawu edukacyjnych kart oferowanych przez Bazgroszyt.pl. Internet to kompleksowe środowisko nauki dla dzieci, gdyż pozwala na zdobywanie wiedzy w sposób interaktywny i multisensoryczny – pisze dr Dawid Wiener w autorskim modelu rozwoju kompetencji dziecka w procesie nauczania. Przewodnikami dziecka po świecie ćwiczeń do nauki pisania są wyjątkowi bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus, do których dziecko szybko się przywiązuje, a przy okazji chętniej uczy się pisać.

Karty do nauki pisania pogrupowane są w tematyczne moduły zorganizowane wokół jednego przewodniego tematu : literkę C dzieci poznają w Cyrku, J podczas przygód w Jaskini, a E podczas wyprawy do Egiptu. Ludzki umysł jest idealnie skrojony do rozumienia i zapamiętywania opowieści; są one odmiennie traktowane przez pamięć człowieka niż inne typy materiału dydaktycznego - twierdzi dr Maciej Błaszak, współautor Innowacyjnego Modelu Nauczania.

Kurs nauki pisania dostępny na Bazgroszyt.pl składa się z następujących elementów:
Literki – 24 literki, moduły z Bazgrokartami
Cyferki – 10 cyfr, moduły z Bazgrokartami
Ćwiczenia grafomotoryczne – 20 modułów z Bazgrokartami
Interaktywna zabawa z literkami – edukacyjny program do tworzenia własnych Bazgrokart.

Dochód ze sprzedaży wszystkich produktów Bazgroszyt.pl przeznaczony jest na zakup kredek w ramach Fundacji „Mówimy obrazami”. Do tej pory jej wolontariusze wręczyli ponad 30 tysięcy kredek – otrzymało je dwa i pól tysiąca dzieci. Facebook Mówimy Obrazami zrzesza prawie 12 tysięcy fanów. Pokolorujmy razem całą Polskę!

 

Zobacz również:

Dziecko i doświadczenie


Dziecko i doświadczenie

Motywacja dziecka do nauki


Jak zmotywować dziecko do nauki?

Jak rozwijać kreatywność


Myśleć jak da Vinci