Czytanie w trawie

W wakacje Centralny Basen Artystyczny, wraz z nowopowstającą Interdyscyplinarną Fundacją Artystyczną Kombinat Twórczy i firmą Bibliocreatio postanowili otworzyć się na najmłodszych.
Imprezy dla dzieci pod nazwą „Czytanie w trawie” to interaktywne spotkanie z książką na świeżym powietrzu.

Co i kiedy?

Cykl trzech imprez dla dzieci w terminach:
• 23 lipca 2011 start: g. 12:00
• 20 sierpnia 2011 start: g. 12:00
• 10 września 2011 start: g. 12:00

Gdzie?

Centralny Basen Artystyczny, ul. Konopnickiej 6 (Plac Trzech Krzyży), Warszawa oraz tereny parkowe wokół.

„Czytanie w trawie” czyli spotkanie z książką na świeżym powietrzu.
Podczas „Czytania na trawie” aktorzy udowodnią, że książki nie muszą być nudne. W niezwykle atrakcyjny sposób pokażą dzieciom i rodzicom, że wspólne czytanie to naprawdę dobra zabawa. Do dyspozycji wszystkich uczestników imprezy będą słuchawki i urządzenia, dzięki którym na trzech kanałach każdy będzie mógł posłuchać tego, na co ma ochotę. Dla dzieci – starszych i młodszych - będą piękne bajki, a dla ich rodziców muzyka… Dzięki temu my będziemy się dobrze bawić, a cisza w parku nie zostanie w żaden sposób zakłócone. Takie multimedialne rozwiązanie jest coraz bardziej popularne nie tylko za granicą, ale i w Polsce.

Dlaczego?

Idea projektu powstała z chęci zainteresowania najmłodszych alternatywnymi formami spędzania wolnego czasu z rodzicami, kształtowaniem ich wyobraźni, oraz przekazaniem dobrego nawyku głośnego czytania. W dzisiejszych czasach słowo zostało w dużej mierze zastąpione obrazem. Podczas „Czytania na trawie” pragniemy zwrócić uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców na niezastąpioną wartość literatury. Pomaga ona w ogromnej mierze w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka. Książki czytane od najmłodszych lat pozwalają na kreowanie obrazów i świata przedstawionego w głowie malucha, wyrabiają cierpliwość i koncentrację, kształtują umiejętność wysławiania się, uczą myślenia, pobudzają wyobraźnię i pomagają w wyrażaniu i opisywaniu rzeczywistości. Lektury zostaną starannie wyselekcjonowane przez Bibliocreatio – firmę, zajmującą się tworzeniem bibliotek osobistych oraz indywidualnym doradztwem czytelniczym.

„Podziel się książką” - akcja dla Domu Dziecka towarzysząca „Czytaniu w trawie”

Podczas imprez „Czytanie w trawie” zostanie zorganizowana zbiórka książek dla dzieci ze wskazanego Domu Dziecka. Każdy będzie mógł przynieść książki i zabawki, których już nie używa, lub które chciałby oddać innym, bardziej potrzebującym dzieciom. Po zbiórkach Wolontariusze wraz z przedstawicielami nowopowstającej Interdyscyplinarnej Fundacji Artystycznej Kombinat Twórczy odwiozą zabawki, oraz umilą czas dzieciom z Domu Dziecka, które nie mogły uczestniczyć w „Czytaniu w trawie”.

W programie przewidziano:

  • czytanie bajek z udziałem aktorów

  • zabawy i warsztaty dla dzieci w każdym wieku

  • przymiarki „bajkowych kostiumów”

  • wspólne malowanie, zabawy ruchowe itp.

  • niespodzianki artystyczne

  • wspólne spędzanie czasu na kocu i dużo dobrej zabawy!

 

Zobacz również:

Stwórz wielkiego pisarza


Zbudź pisarskie zdolności

Wakacyjne czytanie


Wakacyjne czytanie

Jak rozwijać kreatywność


Myśleć jak da Vinci