Jaki telefon dla dziecka

Mamo, jeśli Ty nie kupisz mi telefonu, to poproszę dziadka” powie dziecko, które zapragnie własnego telefonu. Maluchy od najmłodszych lat bawią się smartfonami rodziców oraz podpatrują, z jakich gadżetów mobilnych korzystają ich koledzy. Rodzice nie unikną zatem próśb dziecka o własny telefon. 

Kreatywne zabawki

… gra planszowa, którą bawi się Twoje dziecko, ma pionki prawie jego wielkości. Wyobraź sobie, że chodzi ono w koszulkach i trampkach, które samo zaprojektowało i pokolorowało. Że ma swój mały, drewniany domek, wyposażony zgodnie z tym, co podpowiedziała mu fantazja i że gra w kręgle kulą ziemską. 

Gotowi do szkołyWybór przedszkola, wybór szkoły. Przywiązujemy do niego ogromną uwagę, i dobrze. Martwimy się, stresujemy, bo chcemy podjąć dobrą decyzję. Wypytujemy innych rodziców o opinie, czytamy internetowe fora, oglądamy zdjęcia, sprawdzamy program i ofertę zajęć dodatkowych.

Umiejętność odręcznego pisaniaZastanawialiście się kiedyś, skąd w dzisiejszych czasach tyle literówek wszędzie? Znajomość ortografii i gramatyki to jedno i różnie z nią bywa, ale wszystkiego nie tłumaczy. Może przyczyną jest fakt, że my dorośli, prawie zarzuciliśmy dziś pisanie ręczne?

Modne imionaJakie imiona najczęściej nadawano małym Polakom w 2014 roku? Okazuje się, że miniony rok był kontynuacją trendów znanych od lat. Znów królowały imiona rodzime, swojsko brzmiące, tradycyjne. Okazuje się, że wcale się nie starzeją, a czas gra na ich korzyść. Przykłady?

przedszkolak-uczen-sxc.hu 1239803Rozwój osobisty to proces, w którym nie przechodzimy na kolejne etapy z dnia na dzień. Wiek, w którym rozpoczynamy edukację szkolną jest dostosowany do uśrednionych możliwości dzieci i nie oznacza, że wszystkie, równo 1 września będą w pełni gotowe na to nowe wyzwanie.

kurs-nauki-pisaniaNie od razu Rzym zbudowano. Pisanie to umiejętność, którą zdobywamy stopniowo, o ile jesteśmy odpowiednio stymulowani. Początkowo niezgrabny chwyt u dziecka wyrabia się, a ruch ręki nabiera płynności, gdy maluszek często wykonuje czynności wymagające większej precyzji.

aplikacja-bazgroszytNic nie zastąpi dziecku kredki i kartki papieru do rysowania. Sami jako rodzice mamy dużo ciepłych wspomnień związanych właśnie z kredką. Jednak współczesny świat bardzo dynamicznie się zmienia i pojawiają się nowe formy zabawy i rozwoju dla naszych dzieci.

e-booki-dzieciE-booki, czyli książki na tablety i czytniki są coraz bardziej popularne. Chcemy czytać w tramwaju, na spacerze w parku, czy w podróży. Co więcej, taka elektroniczna forma książki pozwala zaoszczędzić miejsce na półce i można ją, wraz z wieloma innymi, zmieścić nawet w niewielkiej torebce.

bazgroszyt-pkpW weekend, 31 maja i 1 czerwca, każdy młody podróżnik pojedzie pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Na dzieci czekają upominki od Bazgroszyt.pl, a na ich opiekunów rabaty przy zakupie biletu. Wybierzcie się razem nad jezioro lub nad morze!

sowa-stopnie-shc.hu 896217 95526153Nastolatki chodzące późno spać mają gorsze wyniki w szkole i częściej miewają zaburzenia emocjonalne. Do takich wniosków doszli amerykańscy naukowcy po przebadaniu dużej grupy nastolatków w wieku 13-18 lat.

oszczedzanie-photoxpress 1823683Aż 75% dzieci regularnie dostają od swoich rodziców kieszonkowe. Niestety ponad połowa z nich otrzymane środki przeznacza na zakup słodyczy. Czy więc kieszonkowe jest dobrym sposobem na naukę zarządzania pieniędzmi?