Jaki telefon dla dziecka

Mamo, jeśli Ty nie kupisz mi telefonu, to poproszę dziadka” powie dziecko, które zapragnie własnego telefonu. Maluchy od najmłodszych lat bawią się smartfonami rodziców oraz podpatrują, z jakich gadżetów mobilnych korzystają ich koledzy. Rodzice nie unikną zatem próśb dziecka o własny telefon.

Test na ojcostwo w czasie ciąży

Nie bójmy się badań prenatalnych. Testy na ojcostwo są dostępny już od 10 tygodnia ciąży w całej Polsce. Co więcej, istnieje możliwość połączenia testu na ojcostwo z badaniami w kierunku wad genetycznych u dziecka. Dlaczego warto je robić?

Jakie badania po poronieniu?

Prawie 70% wszystkich poronień jest wynikiem błędów genetycznych. Stąd wniosek, że diagnostykę poronienia najlepiej rozpocząć od badań w tym kierunku. Rozpoczynając poszukiwania przyczyny utraty ciąży od badań genetycznych płodu i matki, rodzice mogą  zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Autyzm a hormony

Najnowsze badania szwedzkich naukowców opublikowane na łamach Molecular Psychiatry sugerują, że istnieje związek między nadmiarem androgenów u matki i ryzykiem pojawienia się  zaburzeń spektrum autystycznego u dzieci. To już kolejne badanie na ten temat.

Po co ustalanie płci dziecka po poronieniu

W jaki sposób ustalić płeć dziecka po poronieniu w sytuacji, gdy miało ono zaledwie kilka tygodni?  Jej poznanie często jest ważne dla samych rodziców, ponadto umożliwia im skorzystanie z określonych praw. A płeć dziecka da się ustalić niezależnie od wieku ciąży, za pomocą badań genetycznych.

Dlaczego wf jest ważny

W dobie tabletów, konsoli i wszechobecnej elektroniki sport jest mało popularny wśród dzieci. Dla wielu lekcje WF-u są jedyną formą aktywności, a ruch jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu. Warto o tym pamiętać przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

Kreatywne zabawki

… gra planszowa, którą bawi się Twoje dziecko, ma pionki prawie jego wielkości. Wyobraź sobie, że chodzi ono w koszulkach i trampkach, które samo zaprojektowało i pokolorowało. Że ma swój mały, drewniany domek, wyposażony zgodnie z tym, co podpowiedziała mu fantazja i że gra w kręgle kulą ziemską. 

Nietolerancja glutenu

Gluten jest białkiem zapasowym, obecnym w ziarnach niektórych zbóż. Czasami wywołuje dolegliwości ze strony układu pokarmowego, co może być związane z alergią lub celiakią. Jak rozpoznać te schorzenia u dziecka i na czym polega ich leczenie?

Gotowi do szkołyWybór przedszkola, wybór szkoły. Przywiązujemy do niego ogromną uwagę, i dobrze. Martwimy się, stresujemy, bo chcemy podjąć dobrą decyzję. Wypytujemy innych rodziców o opinie, czytamy internetowe fora, oglądamy zdjęcia, sprawdzamy program i ofertę zajęć dodatkowych.

Umiejętność odręcznego pisaniaZastanawialiście się kiedyś, skąd w dzisiejszych czasach tyle literówek wszędzie? Znajomość ortografii i gramatyki to jedno i różnie z nią bywa, ale wszystkiego nie tłumaczy. Może przyczyną jest fakt, że my dorośli, prawie zarzuciliśmy dziś pisanie ręczne?

Modne imionaJakie imiona najczęściej nadawano małym Polakom w 2014 roku? Okazuje się, że miniony rok był kontynuacją trendów znanych od lat. Znów królowały imiona rodzime, swojsko brzmiące, tradycyjne. Okazuje się, że wcale się nie starzeją, a czas gra na ich korzyść. Przykłady?

przedszkolak-uczen-sxc.hu 1239803Rozwój osobisty to proces, w którym nie przechodzimy na kolejne etapy z dnia na dzień. Wiek, w którym rozpoczynamy edukację szkolną jest dostosowany do uśrednionych możliwości dzieci i nie oznacza, że wszystkie, równo 1 września będą w pełni gotowe na to nowe wyzwanie.