- Kategoria: Problemy
Masz wątpliwości, czy dziecko wychowywane przez Twojego syna rzeczywiście pochodzi od niego? Wnuk/wnuczka nie są wcale do niego podobni? Podejrzewasz, że synowa mogła mieć romans? Nie ma nic złego w tym, że chcesz mieć całkowitą pewność! Na szczęście uzyskasz ją bardzo łatwo i dyskretnie...
- Kategoria: Problemy
15 maja już po raz kolejny świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Rodzin. W tym wyjątkowym dniu zwracamy szczególną uwagę na potrzeby dzisiejszych rodzin oraz trudności, jakie napotykają one w codziennym życiu. Na pierwszy plan wysuwa się choćby problem niepłodności
- Kategoria: Problemy
Od dłuższego czasu bezskutecznie staracie się o dziecko? A może zdarzyło Wam się poronienie? Zrobiliście już chyba wszystkie podstawowe badania, ale żadne z nich nie wyjaśniło skąd biorą się Wasze problemy. A może winna jest celiakia? Co można zrobić, aby poprawić płodność?
- Kategoria: Problemy
Wielu rodziców boi się, że u ich dziecka wystąpi anemia. Podają więc maluchom suplementy i produkty spożywcze wzbogacone o żelazo (np. płatki śniadaniowe). Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że nadmiar tego pierwiastka również może być niebezpieczny… I to bardzo! Dlaczego? Jak się przed tym ustrzec?
- Kategoria: Problemy
Zastanawiasz się, czy możesz w ciąży liczyć na finansowe wsparcie ojca dziecka? Według Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego masz prawo domagać się od niego alimentów. Być może zgodzi się opiekować się Wami dobrowolnie (np. dzięki wynikowi testu na ojcostwo, który możecie wykonać jeszcze w ciąży), a jeśli nie – możesz wnieść pozew do sądu.
- Kategoria: Problemy
Wrażliwość dzieci na antybiotyki może być bardzo różna. U jednego dziecka dany antybiotyk będzie działał za słabo, podczas gdy u drugiego ten sam lek, podany w tej samej dawce wywoła silne skutki uboczne. Od czego to zależy? Jak sprawdzić czy u dziecka pojawią się silne skutki uboczne?
- Kategoria: Problemy
Przyczyna nawracających, samoistnych poronień może tkwić w naszych genach. Istnieją bowiem mutacje genetyczne mogące zwiększać ryzyko obumarciu płodu. Donoszenie ciąży w tym przypadku jest niezwykle trudne. Jedynie odpowiednie leczenie i kontrola lekarska mogą zwiększyć szansę na szczęśliwy poród
- Kategoria: Mały geniusz
Mamo, jeśli Ty nie kupisz mi telefonu, to poproszę dziadka” powie dziecko, które zapragnie własnego telefonu. Maluchy od najmłodszych lat bawią się smartfonami rodziców oraz podpatrują, z jakich gadżetów mobilnych korzystają ich koledzy. Rodzice nie unikną zatem próśb dziecka o własny telefon.
- Kategoria: Problemy
Nie bójmy się badań prenatalnych. Testy na ojcostwo są dostępny już od 10 tygodnia ciąży w całej Polsce. Co więcej, istnieje możliwość połączenia testu na ojcostwo z badaniami w kierunku wad genetycznych u dziecka. Dlaczego warto je robić?
- Kategoria: Problemy
Prawie 70% wszystkich poronień jest wynikiem błędów genetycznych. Stąd wniosek, że diagnostykę poronienia najlepiej rozpocząć od badań w tym kierunku. Rozpoczynając poszukiwania przyczyny utraty ciąży od badań genetycznych płodu i matki, rodzice mogą zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
- Kategoria: Problemy
Najnowsze badania szwedzkich naukowców opublikowane na łamach Molecular Psychiatry sugerują, że istnieje związek między nadmiarem androgenów u matki i ryzykiem pojawienia się zaburzeń spektrum autystycznego u dzieci. To już kolejne badanie na ten temat.
- Kategoria: Problemy
W jaki sposób ustalić płeć dziecka po poronieniu w sytuacji, gdy miało ono zaledwie kilka tygodni? Jej poznanie często jest ważne dla samych rodziców, ponadto umożliwia im skorzystanie z określonych praw. A płeć dziecka da się ustalić niezależnie od wieku ciąży, za pomocą badań genetycznych.